[RO]AOG2 HARD

1. Programul functioneaza pe urmatoarele servere: PL, GB, TR, PT, DK, DE, FR, GR, IT, MX, NL, RO, RUS, ES, CZ, HU, USA, VAE, la fel si pe majoritatea Serverelor Private". Acest aspect trebuia specificat in momentul cumpararii. Nu inteleg cum dracu nu merge pe RO, si totusi merge, m rog, sunt prost.
      2. Ar trebui totusi sa pastrezi un limbaj adecvat, nu de alta, dar nu sunt unul dintre prietenii tai "cacanari" si nici nu ne-am tras de sireturi. "care se cred ceva si vin si ma streseaza aici." "de cacat."
      3. Mai faceti si ceva pentru oameni, nu numai pentru bani dracului, ca asta o sa va manance pe toti mai devreme sau mai tarziu.
      si de ce ma rog pe celestial-world sv German apreciat nu merge sendu da merge dmg x1000 pe nija arc si dmg x7 pe restu caracterelor?Ma rog Salit e german si cred ca a facut intelegere cu Avu administratoru servarului celestial-world sa nu mai mearga sendu.
      iAmPain nu mai modifica textele membrilor.
      O zi buna tuturor.

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „Goerner“ ()

Hiramisch schrieb:

1. Programul functioneaza pe urmatoarele servere: PL, GB, TR, PT, DK, DE, FR, GR, IT, MX, NL, RO, RUS, ES, CZ, HU, USA, VAE, la fel si pe majoritatea Serverelor Private". Acest aspect trebuia specificat in momentul cumpararii. Nu inteleg cum dracu nu merge pe RO, si totusi merge, m rog, sunt prost.
      2. Ar trebui totusi sa pastrezi un limbaj adecvat, nu de alta, dar nu sunt unul dintre prietenii tai "cacanari" si nici nu ne-am tras de sireturi. "care se cred ceva si vin si ma streseaza aici." "de cacat."
      3. Mai faceti si ceva pentru oameni, nu numai pentru bani dracului, ca asta o sa va manance pe toti mai devreme sau mai tarziu.

1. Greu de cap esti, programul functioneaza pe serverele Gameforge. Si pe majoritatea privatelor. Metin2 RO e privat ma?
      2. Hai nu juca cartea asta. Este limbajul perfect tine. Cine ma ia frumos, il iau frumos. Cine imi vine cu schmecherii de doi lei, nu intelege nimic din ce scriu, si mai se crede mare, nu are de cat sa planga.
      3. Prostia mananca oamenii mai repede. Ti-am spus cum functioneaza aici.
      Tu crezi ca trebuie schimbate 3 cuvinte in cod si gata,BAM, serverul functioneaza.
      si de ce ma rog pe celestial-world sv German apreciat nu merge sendu da
      merge dmg x1000 pe nija arc si dmg x7 pe restu caracterelor?Ma rog Salit
      e german si cred c[...] nu mai crede nimic. Daca vrei sa crezi dute la biserica. Daca ai facte, atunci e altceva.

O zi buna tuturor.

ce-ti mai place sa modifici textele altora

Goerner schrieb:

si de ce ma rog pe celestial-world sv German apreciat nu merge sendu da
      merge dmg x1000 pe nija arc si dmg x7 pe restu caracterelor?Ma rog Salit
      e german si cred c[...] nu mai crede nimic. Daca vrei sa crezi dute la biserica. Daca ai facte, atunci e altceva.

O zi buna tuturor.

ce-ti mai place sa modifici textele altora

Imi fac treaba. Speculatii si crederi nu apartin de realitate.
      Doar factele.

Dece ar fixa Slait tot, dar pe ninja nu?
      Iti dai seama ca nu face sens?

O greseala in programarea serverului pare foarte plauzibil.
      Slait a incercat, dar cei de la celestial au fixat toate caracterele.
      Dar se pare ca nu reusesc sa faca, ca ninja sa fie fixat.

Goerner schrieb:

O greseala in programarea serverului pare foarte plauzibil.
      Slait a incercat, dar cei de la celestial au fixat toate caracterele.
      Dar se pare ca nu reusesc sa faca, ca ninja sa fie fixat.

Ar putea insista daca mai vrea sa cumparam licente bob 8) 8o

Vrei sa discuti prostii de astea, vino pe Discord si vb.
      Aici nu e loc de discutat.

Warned 'cause of spam.
      deci se pare ca nu prea conteaza daca o sa pierdeti utilizatori , daca asta de la aog a gasit cum sa faca sa nu mearga bob-ul e clar ca majoritatea privatelor o sa faca la fel si degeaba faceti voi update marti daca miercuri face si asta la server si pa bob , si chestia garantat pt oficial e fix ... mai multi utilizatori de bob vin de pe private si in romania sunt 3-4 populate nu 12 pe zi cum spui tu , degeaba merge bobul pe alea cu 100 playeri daca nu merge pe astea cu peste 2000 . Nu uita regula de baza in marketing : clientul nostru , stapanul nostru ! degeaba aveti voi reguli daca cumparatorii nu sunt multumiti de ele , ar trebui sa faceti o lista cu servere foarte populate la care sa le oferiti o atentie mai mare

Bullit schrieb:

deci se pare ca nu prea conteaza daca o sa pierdeti utilizatori , daca asta de la aog a gasit cum sa faca sa nu mearga bob-ul e clar ca majoritatea privatelor o sa faca la fel si degeaba faceti voi update marti daca miercuri face si asta la server si pa bob , si chestia garantat pt oficial e fix ... mai multi utilizatori de bob vin de pe private si in romania sunt 3-4 populate nu 12 pe zi cum spui tu , degeaba merge bobul pe alea cu 100 playeri daca nu merge pe astea cu peste 2000 . Nu uita regula de baza in marketing : clientul nostru , stapanul nostru ! degeaba aveti voi reguli daca cumparatorii nu sunt multumiti de ele , ar trebui sa faceti o lista cu servere foarte populate la care sa le oferiti o atentie mai mare

Ai expus foarte bine un punct de vedere, acelasi lucru l-am facut si eu, dar ai sa vezi ca nu ai cu cine... probabil omul ori e redus, ori e inapoiat. In loc sa faca scandal pe aici cu mine sau altii, putea sa transmita lui Slait ca e o problema destul de importanta
      hello there!

tot ce este de spus, am scris foarte detaliat aici: [RO]AOG2 HARD

@Hiramisch: Eu explic situatia si politica de aici si tu scrii doar prostii si tot sunt eu ala care e redus?
      Eu explic tot detaliat sa inteleg si tu vorbesti prostii si pui intrebari care raspunsuri ti le-am dat de 100 de ori, dar tu nu vrei sa intelegi?
      #Warned: Insult against the M2bob Team

Toate intrebarile gen "Dece nu vine update?" sunt explicate in linkul de mai sus. Nu mai este nimic de adaugat si tot este explicat amanuntit.
      Update-urile vin ca in ultimii 10 ani in fiecare marti seara si suport garantat pe servere private nu exista.

Toti cei care fac spam si nu pun intrebari legate explicit de server, primesc avertismente.
      ok deci comentariile se si sterg , nu e bai , pain nu uita ca tu mananci o paine din banii pe care ii dam noi pe bob , asa ca lasa tu comentariile aiurea si transmite doar mesajele noastre cui trebuie in rest tu nu ai ce comenta pe banii nostri

// Warned because of spam

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „iAmPain“ ()

Rijn2018 schrieb:

Doar cearta dar nimeni nu a raspuns la aceasta intrebare, SE POATE REZOLVA SAU NU SE POATE FACE NIMIC NICI CU UN UPDATE?

Hello there!

Lui Slait i-am dat mai departe urmatoarea problema:
      Cand te loghezi cu Bob-ul nu iti mai apare nimic.
      Esti in Map1. Nu vezi nimic, nici macar caracterul si prin urmare nu poti face nimic.

A spus ca se v-a uita la problema.

Daca am gresit la descrierea problemei undeva, rog o corectare!

greets.
      JUCĂTORI ONLINE (24H): 7.091 iar 2000 sunt online seara, in orele de varf in weekend cand sunt eventurile si vrem sa farmam cu el sunt chiar 3000.A stai, nu putem.
      Pain, fix aceea e problema, ideea e ca tu ne spui ca e aproape posibil sa nici nu o rezolve. Imi pare rau sa spun dar pe langa hack-ul in sine care e super, la update-uri e jale. Tocmai pentru aia 10 ani am avea aceste pretentii.
      Oriunde esti, nu conteaza harta...
      Te loghezi, in schimba caracter totul este ok, intru in joc si vad cateva anunturi pe striga iar apoi cand imi deschide "fereastra cu hack-ul" de la acel client, imi dispare caracterul.
      Mi-am luat bob-ul o luna sa vad cum merge... Mai mult de 15 zile am asteptat dupa update-uri. M-am decis sa nu-l mai folosesc deoarece marti (seara) faceti update, joi sau vineri seara (cel tarziu) hack-ul nu mai merge datorita update-urilor aduse la server.