EFEKT AYARLARI - EFFECT SETTINGS

   EFEKT AYARLARI - EFFECT SETTINGS

   Neu

   -Oyunu aşağı indirince bir süre sonra çok fazla efekt olduğundan skill efektleri patladığından kasmaya başlıyor bunları kapatmanın bir yolu var mı? Resimdeki vuruş efektlerini kapatmak istiyorum.
   -​Is there a skill after the game starts to download? I want to open the stroke effects in the picture.

   https://prnt.sc/ji51ru

   Neu

   Yok dostum kapanmıyor fakat o kasma görselden değilde o görsellerin işlemde birikmiş olmaları. Sen yukarı alınca oyunu aslında kasan biriken işlemin sen ekranı açtığında hepsinin verilmesi gibi bir şey oluyor. Mesela npcnin üstünde aşağı yukarı ok oyunu yukarı aldığımızda pıt pıt seker serice :)


   ◤ ***********
   facebook.com/*******
   Supporter Metin2/m2bob
   Graphic Designer Get the request


   Neu

   Biraderim bak bu sorun knight'da var ama adamlar bunu bi özellik getirip hallettiler ve oyunda hiç bişeyin efekti olmuyordu istersen ve bunu aynı şekil dosyalarını kurcalayarak her mt2 serverında yapabiliriz nasıl mı şimdi sana anlatayım.Mesela ben pack klasöründeki Effect.eix ve Effect.epk dosyalarını sildım ve noldu hemen söyleyeyim benim vurduğum vuruşların efektlerı yok oldu attığım skillerin efektlerı yok oldu benim yaptığım herşeyin efekti gitti ben skil atınca efekt çıkmıyor ama slotların bana vuruşlarının efektlerini bi türlü ayarlayamadım slotlar bana vurunca üstümde resimdeki gibi bi patlama çıkıyor yeşil mavimsi şeyler ve deneme yanılma yöntemiyle gittim pack'dan 2 dosya sildım kendı efektlerımı kaldırdım ama slotlarını efektlerını nasıl kaldırıcam bılmıyorum ve senin dediğin efeklerde yok oluyor ok falan göstermıyor ve benim çarımdan oluşan hiç bir efekt birikmeside olmuyor ama slotların efektlerı oluyor onları yapmamız lazım eğer birisi çıkıp şunları şunları yaparsınız derse çok iyi olur yada birisine fikir ışığı oluruz belki çözer işimizi bakalım yetkili kim varsa türklerden eklermisin ben bilmiyorumda çünkü o yetkili kimselerde yabancılara sorsunlar bi şekilde çözelim tr'deki sistem fiyatlarını bılıyoruz ve çoğu herkesin sistemi orta seviyeye bile yakın değil benim işlemci 7 çar aynı anda açıyor ama ortalama bi kasma yapıyor ve benim kasam 3 bin liralık bi kasa demem o ki bunu halledersek herkes bi rahat nefes alır sistem bakımından ve millet daha fazla bot açmak için client bile alabilir diye düşünüyorum ve ben hatta eğer 2 - 3 çar daha fazla açabilirsem böyle bi özellik yapabilirsek kesın bi 6 client daha alırım buna bi çözüm bulmamız lazım.

   Neu

   Bunu basit bi şekilde yazılımcı kardeşlerimiz halledebilir bence ve bu devrim yaratabilir yani düşük pcli kişiler daha çok yararlanabilir orta ve yüksek olanlarda aynı şekilde daha çok client açabilir yetkilileri etiketliyip bi baksınlar konuya ne yapılabilir öğrenelim.

   Neu

   Selamlar,

   Bahsettiğiniz olayı birkaç yıl önce denedim. Effect.epk'nin içini açtım gerekli fonksiyonları sildim ve kapatıp pack klasörünün içine attım. Sonuç olarak metin2'ye giriş yapınca effect.epk dosyasının içerisinde değişiklik yapıldığı anlaşılınca hata verdi.

   Eskiden dosyaların içerisinde istediğimiz gibi değişiklik yapabiliyorduk fakat artık böyle birşeye izin verilmiyor.

   Neu

   Bazı şeyleri yaparak CPU ve RAM kullanımını düşürebilirsiniz.

   Detay vermek istemiyorum ama pack ile oynama yaparak harita - taş - ağaç - binalar - efektler v.b. bir çok şeyi kaldırabiliyorsunuz.


   Ben pack içinde gereksiz olan ne varsa düzenledim ve sildim zaten.

   Savaşçı dışındaki karakter görünümlerini - +7-+8-+9 parlamalarını - YARATIKLARIN VURUŞLARINI (SADECE USTUME DOĞRU YURUYORLAR) - ZEMIN - AĞAÇ - TAŞ - BINALAR - OYUN EFEKTLERINI

   + Windows üzerinden yapılan bazı ayarlar ile örneğin cpu kullanımı %50 ise %30 civarına indirilebiliyor.