Tutorial - Carti lipsite de valoare !

Tutorial - Carti lipsite de valoare !

Inainte de a incepe tutorialu tin sa precizez, ca acest tutorial nu imi apartine...este doar tradus de mine,autorul lui este 123klo - Wertlose Fertigkeitsbücher und Items selbst definieren

Intrucat vechiul tutorial este destul de invechit si scriptul de vanzare s-a schimbat foarte mult , am decis sa actualizez Tutorialul. Pentru a face acest lucru ai nevoie doar de Notepad + + (merge bine cu Notepad-Wordpad, dar cu Notepad + +, e mai usor).

In primul rand ne uitam in directorul M2Bob si cautam folderul "Scripturi-Scripts"

Source Code

1. M2Bob\Ressources\Scripts\

Pe noi, doar fisierul "scriptsell.py" ne intereseaza . Il deschidem cu Notepad + +.

Carti lipsite de Valoare

Aceasta sectiune este importanta pentru noi,aici sunt definite blocurile functiilor care urmeaza sa fie vandute. Intre paranteze sunt ID-urile de referinta alte cartilor(FB), aceste carti sunt apoi vandute.

Ce carti vinde botul pana acum?

Show Spoiler

Atacul sabiei

Atac fulger
      Camuflaj
      Nor otravitor
      Sageata otravita
      Sageata de foc
      Atac fulger
      Lovitura Degetului
      Vartejul Dragonului
      Frica
      Risipirea Magiei
      Talisman Zburator
      Ragetul dragonului
      Reflexie
      Toate cartile din clasa Samanu Vindecator
      Toate cartile din Clasa Sura-Magie Neagra

Acest lucru poate fi modificat si personalizat foarte usor, dar trebuie doar sa modificati ID-ul cartilor este între paranteze []. Mai jos am pus o lista cu idul tuturor cartilor,ca sa puteti modifica fiecare in functie de preferintele voastre :

ID-ul tuturor cartilor

Show Spoiler
      Warrior:

1 = Incizie tripla
      2 = Vartejul sabiei l
      3 = Iures
      4 = Aura Sabiei
      5= Izbitura

16 = Atacul Spiritului
      17 =Zdrobire
      18 = Zdruncinare
      19 = Corp Rezistent
      20 = Atacul sabiei

Ninja:

31 = Ambuscada
      32 = Atac fulger
      33 = Pumnal Rulant
      34 = Camuflaj
      35 = Nor otravitor

46 = Foc Repetat
      47 = Ploaie de sageti
      48 = Sageata de foc
      49 = Mers de fulg
      50 = Sageata otravita

Sura:

61 =Lovitura Degetului
      62 = Vartejul Dragonului
      63 = Armura vrajita
      64 = Teama
      65 = Tais Vrajit
      66 = Risipirea Magiei

76 = Reducerea Pagubelor
      77 = Lovitura Focului
      78 = Lovitura Spiritului
      79 = Protectie Intunecata
      80 = GDF
      81 = Spiritul flacarii

Saman:

91 = Talisman zburator
      92 = Aruncarea Dragonului
      93 = Ragetul Dragonului
      94 = Binecuvantare
      95 = Reflectie
      96 = Forta Dragonului

106 = Aruncarea fulgerului
      107 = Chemarea Fulgerului
      108 = Gheara Fulgerului
      109 = Leac
      110 = Accelerare
      111 = Atac Fortat

Cum vand acum cartile lipsite de valoare?

Source Code

1. FBItems = [20,32,34,35,46,47,49,61,62,66,76,77,78,79,80,81,91,93,95,106,107,108,109,110,111]

Acum pur si simplu introduceti ID-ul cartilor care urmează să fie vandute de către bot automat..salvati si iesiti din Notepad++

Post was edited 18 times, last by “Phantome” ().

pffffffffffffff,modifica te rog la id-ul tuturor cartilor.....izbitura cu iuresul.......imi tot vindea iuresul si pastra izbitura...
      poti sa-i transmiti si lui 123klo.
      Nu va sfatuiesc sa jucati pe volans cu m2bob in map 1,
      Am farmeri pe toate ch-urile si le tin non-stop! :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface:
      eu cu farmer-ul din map 1 nu pastrez decat: aura,iures,vartejul sabiei,corp rezistent,atacul spiritului,tais vrajit,binecuvantarea si forta :))
      astea sunt cele mai profitabile :)
      Nu va sfatuiesc sa jucati pe volans cu m2bob in map 1,
      Am farmeri pe toate ch-urile si le tin non-stop! :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface:
      eu am bagat asa FBItems = [1,5,16,17,18,20,31,32,33,34,35,46,47,48,49,50,61,62,66,76,77,78,79,80,81,91,92,93,95,106,107,108,109,110,111] # USELESS FBs adika sa pastreze corpul, iures ,aura ,vartej,binecuvantare, forta ,tais si armura vrajita si tot ce vrea el pastreaza asi vrea ca cineva sa ma jute va rog cum sa modific si sami pastreze doar cartile mentionate
      am lasat azi de dim 1 farmer in map2....am facut aseara setarile pt cartile care sa le vanda.....pe la 2 cand am ajuns aksa era inventaru full de carti dar erau si cartile care nu imi trebuie!!!!!! si am facut ex ca in tutorial dar el nu le vinde DC?????????????????????