Poate cineva sa faca un tutorial cum sa schimbi itemele , bani , de pe un cont pe altu ?

Poate cineva sa faca un tutorial cum sa schimbi itemele , bani , de pe un cont pe altu ?

AS dori daca e cineva dragut sa posteze cum se pot schimba intre botii yangul si itemele ? Cea mai buna varianta fara sa fi prins si sa iei ban ? Adica cum se aduce toata munca de pe toti boti pe contul principal fara sa risti sa iei ban ! :yaoming:
    Sunt multe metode.
    1.Duci caracterele intr-un loc pustiu,faci shop cu itemele de pe boti cu 1 yang bucata si le cumperi cu contul principal.
    2.Muti itemele de pe boti in depozit intri cu alt caracter de tranzitie le ei din depozit si le dai pe contul principal dupa stergi caracterul de tranzitie.
    Fi inventiv,dar evita cu cat posibil negotul direct cu botii,eventual daca ai net de la RDS schimba IP-ul periodic.
    Vand yang metin2.ro
    Server Romania,pentru mai multe detalii PM
    Ai o intrebare sau o nelamurire despre m2bob? Lasa un PM si te ajut cu placere^^.
    :!:

Post was edited 1 time, last by “SebyX” ().

Nu stiu daca exista metoda sigura , chestia e sa rulezi itemele/yangu pe mai multe conturi , farmeri - cont 1 - cont 2 - cont shop 1, cont shop 2 , cont shop 3 - cont principal . Cand jucam foloseam metoda asta si a dat roade, tin minte ca doar o data am avut 1 cont shop banat 24 ore , nici pana in ziua de azi nu am stiut motivul , in rest doar farmeri mi-au fost banati.
    Sunt un luptător, dar nu sunt imbecil să mor pentru cauze pierdute-n lupte ce nu-mi aparţin.

Salut, eu folosesc această metoda. Mi se pare cea mai sigură by far.

X= contul cu care am farmat.

Fac un alt cont cu un VPN pe o adresa de email falsa.
    Fac un caracter Y
    Arunc pe jos itemele de pe contul X și le iau cu caracterul Y
    Le bag în depozit , fac alt caracter și îl șterg pe X si le iau cu noul caracter K
    După le arunc pe jos de pe caracterul K și le iau cu contul meu după care șterg caracterul K și dau anulare la cont.
    Și n-am luat ban de când folosesc aceasta metoda.
    Don't worry. 8)
    Cum a spus SebyX, fii inventiv. Eu unul fac negot direct cu un caracter de tranzactie. Ca sa le mut pe contul principal, merg intr-un colt uitat de lume, si arunc itemele jos, pentru a le lua IMEDIAT cu contul principal.
    Daca vorbim de yang, faci shop cu o licoare si pui pretul de cati bani vrei sa muti, si le cumperi cu un caracter de tranzitie, dupa care repeti actiunea cu contul principal, SAU, poti cumpara lingouri, cu care faci ca si cu un item normal.

Conturile cu VPN nu dau roate pe serverele oficiale,deoarece cei de la GF stiu de mult aceasta smecherie si deja au repasit-o.Iar cu aruncatul itemelor este riscant deoarece poate trece din intamplare un alt bot pe acolo si sa le adune pe toate instant .

Eu unul nu recomand aruncatul itemelor
    <3 Life is Strange <3

bing021 wrote:

Conturile cu VPN nu dau roate pe serverele oficiale,deoarece cei de la GF stiu de mult aceasta smecherie si deja au repasit-o.Iar cu aruncatul itemelor este riscant deoarece poate trece din intamplare un alt bot pe acolo si sa le adune pe toate instant .

Intradevar, este riscant, dar te asiguri ca esti departe de oras, si pe un ultim ch. Altfel, pot arunca direct de pe contul de fish, si selectez pick up pe contul de tranzictie, ca sa fiu si mai sigur ca nu le ia nimeni, iar mutarea pe contul principal sa o fac prin magazin.

vladimir252 wrote:

bing021 wrote:

Intradevar, este riscant, dar te asiguri ca esti departe de oras, si pe un ultim ch. Altfel, pot arunca direct de pe contul de fish, si selectez pick up pe contul de tranzictie, ca sa fiu si mai sigur ca nu le ia nimeni, iar mutarea pe contul principal sa o fac prin magazin.

Indiferent de locul dupa mapa botii sunt pretutindeni,poate la farmat,crescut,pescuit,acel pick-up super-range are o raza foarte impresionanta de adunat iteme,si extrem de rapida,deci nici nu iti dai seama cum le ia
    <3 Life is Strange <3