[GHID] Cum sa faci yang intr-un mod simplu si rapid [GHID]

[GHID] Cum sa faci yang intr-un mod simplu si rapid [GHID]

Buna seara,

Pentru inceput, vreau sa mentionez ca acest ghid este pentru oricine dispune de urmatoarele lucruri : buget de 3-4kk, PC care sa tina 6 cliente, si cel mai important, timp.
    ECHIPARE: LVL 1 Trebuie sa facem 6 conturi de warr, pe care le vom echipa cu un echipament creeat de noi, din bugetul de start, prin plusat la fierar pana la +6.
    Arma: Sabie de nivel 5+6 (pana la nivel 5 stam cu sabia +0 pe noi)
    Armura: calugar+6
    Scut: scut de lupta+6
    Cercei : de lvl 1+6
    Papuci: de lvl 1+6
    Colier: de lvl 1+6
    Coif: cel de lvl 1+6
    La nivel 18, o sa punem platosa de tigru+6. Pe parcurs, vom farma cercei , coliere, sau papuci de lvl 1-30, pe care ii vom plusa si echipa.
    Prima oara ii punem pe ch-uri diferite, la crescut, la caini salbatici. Setam botul sa ii mute astfel:
    La nivel 5: la lupi
    La nivel 10: la mistreti
    La nivel 15: amazoane map2
    La nivel 20: salbatici
    La nivel 25: esoterici, ultima insula ( numarul 1 pe harta )

Mie nu imi place sa ma axez pe farmatul de iteme de up. Singurul lucru de mentionat este ca pe ultima insula vom dropa rib-uri ( lama fier rosu ), pe care le vom muta pe un caracter nou creat, pe post de shop .
    Cand caracterele au ajuns nivel 30, le vom desparti astfel : 4 vor fi caractere pentru minerit, iar 2 pentru fishbot.

FISHBOT Undite cumparate, si momeala folosita = pasta.
    Acum, vom stabili intervalul de tragere.
    Pentru undite +1: 2830-2870 aprox 2850
    +2: 2770-2830 aprox 2800
    +3: 2730-2770 aprox 2750
    +4: 2670-2730 aprox 2700
    +5: 2630-2670 aprox 2650
    Mai departe, cred ca v-ati prins de logica.( Puteti folosi setarile din ghidul lui Phantom aici. )
    Acum, vom stabili cel mai important lucru, DURATA. Le lasam maxim 50 minute, nu punem sa omoare pestii, ii omoram noi dupa 50 minute, si nu aruncam nimic( colorant de par, etc) Scoicile pe care le obtinem, le transferam pe un cont special pentru scoici si minereuri. Negotul se va face astfel: Facem un caracter de tranzitie. Scoicile le punem in magazin cu un pret de 1 yang, si le cumparam de pe caracterul de tranzitie. Cu caracterul de tranzitie facem la fel, dar acum le transferam pe contul de scoici. Dupa 50 min, facem pauza de 3-4 ore, pauza in care punem cei 4 boti la minerit.

MINERIT Pentru inceput, ne facem o ruta a noastra, personala, in templu, prima camera. TREBUIE SA AVETI GRIJA sa faceti ruta astfel incat sa nu treaca prin pereti, deci sa nu fim nevoiti sa activam wall-hackul. Il punem la viteza normala, si astfel nimeni nu isi va da seama ca folosim hack. La sectiunea de PM, mesaje, punem botul sa raspunda automat la orice mesaj, cu un mesaj de genul : "DND", sau "Nu pot acum, asteapta putin", sau un simplu "Nu". Sau pot o serie de mesaje de ex: "DND"/"Nu pot acum"/"Chiar nu intelegi?"
    Dintre toate minereurile, selectam abanos, lacrima cerului si aur alb, restul le vindem asa cum sunt, in shop, deci le putem muta pe shop. ( Aici nu mai transferam ca la fishbot cu caracter de tranzitie, transferam normal). Minereurile mentionate mai sus, abanos, lacrima si aur alb le mutam pe contul de scoici si minereuri. Minereurile le finisam (cumparam p+0,1,2, cat mai ieftine si multe, pentru a finisa) si le punem in shop. Dupa 3-4 ore, luam pauza, si punem FISHBOT-ul. Toti acesti timpi pot fi reglati in bob, prin START/STOP manager.

Sper ca v-am fost de folos. :D

NU FOLOSITI IN MOD ABUZIV FISHBOT-UL SI FARMBOT-UL, SAU RISCATI SA PRIMITI BAN!

Post was edited 1 time, last by “vladimir252” ().

Daca imi permiti mai adaug si eu ceva la tutorialul tau.

-Cand faci level 5 eu recomand sa te faci corp si sa pui punctele pe Aura.
    -La level 25 eu unul recomand insula 22 .Este ca insula 1 dar din cate am observat la mine pe server este mai libera(adica nu vin si alti playeri)
    -Parerea mea este ca ori pui 2 minerit 2 farmat map 2 la metine de 25-30-35 pentru CC+pietre de finisaje -2 fishbot sau
    4 minerit si 2 la farmat map 2 (faci minereuri si folosesti pietrele pentru a le finisa)
    Sfat optional :
    -Daca vei face caracterele pe ultimul server iti recomand sa faci printr-un link de refel deoarece vei primi iteme utile iar daca faci boti la level 40 vei primi 10 bilete de V2 .
    <3 Life is Strange <3

bing021 wrote:

Daca imi permiti mai adaug si eu ceva la tutorialul tau.

-Cand faci level 5 eu recomand sa te faci corp si sa pui punctele pe Aura.
    -La level 25 eu unul recomand insula 22 .Este ca insula 1 dar din cate am observat la mine pe server este mai libera(adica nu vin si alti playeri)
    -Parerea mea este ca ori pui 2 minerit 2 farmat map 2 la metine de 25-30-35 pentru CC+pietre de finisaje -2 fishbot sau
    4 minerit si 2 la farmat map 2 (faci minereuri si folosesti pietrele pentru a le finisa)
    Sfat optional :
    -Daca vei face caracterele pe ultimul server iti recomand sa faci printr-un link de refel deoarece vei primi iteme utile iar daca faci boti la level 40 vei primi 10 bilete de V2 .

Care insula 22? Sunt doar 19. Oricum, sunt de acord cu tine in privinta link-ului de referinta, pentru ca avem parte de urmatoarele recompense:

- La nivel 5 poti ori sa te faci corp si sa pui pe aura asa cum ai spus tu, sau poti sa te pui mental si sa plusezi corpul.
    - Acele 10 bilete de V2 din pacate nu sunt negociabile, si le primesti abia la nivelul 50.

Scuze am gresit cateva detali.Nu am mai jucat metin de ceva timp.
    Vroiam sa zic insula 12.
    Eu am ales sa pun puntele pe aura deoarece poti bate mai repede.
    Eu din cate imi aduc aminte acele bilete erau negociabile.
    <3 Life is Strange <3

bing021 wrote:

Scuze am gresit cateva detali.Nu am mai jucat metin de ceva timp.
    Vroiam sa zic insula 12.
    Eu am ales sa pun puntele pe aura deoarece poti bate mai repede.
    Eu din cate imi aduc aminte acele bilete erau negociabile.

Si pe insula 12 , nu contest. Dar obisnuiam acum catva timp pe insula 1, si imi amintesc ca aveam drop foarte bun la rib-uri.
    Poate sunt negociabile si nu tin eu bine minte, dar stiu ca am vrut sa le obtin, si m-am suparat cand am vazut ca nu le pot negocia.

Credeam ca vii cu ceva nou, mai sunt inca 10 metode aproximativ la fel. Nu o consider o metoda foarte utila, poate pentru inceput. Seby a postat o metoda in care faci aproximativ 300kk la 2-3 zile
    Vand Yang TBD-> 80 RON/18 Euro PayPal -> 100.000.000
    :smile:

nulla wrote:

Credeam ca vii cu ceva nou, mai sunt inca 10 metode aproximativ la fel. Nu o consider o metoda foarte utila, poate pentru inceput. Seby a postat o metoda in care faci aproximativ 300kk la 2-3 zile

Acel aproximativ conteaza foarte mult. Eu asa fac yang-ul de o viata . Acelasi ghid nu l-am mai vazut. Da, am vazut ghidul lui SebyX, dar ala implica level 30+, ceea ce multi lenesi nu il fac. De aceea e intr-un mod mai usor, si mai scurt.

vladimir252 wrote:

nulla wrote:

Acel aproximativ conteaza foarte mult. Eu asa fac yang-ul de o viata . Acelasi ghid nu l-am mai vazut. Da, am vazut ghidul lui SebyX, dar ala implica level 30+, ceea ce multi lenesi nu il fac. De aceea e intr-un mod mai usor, si mai scurt.

Nu tot ce este usor este si eficient.

nulla wrote:

vladimir252 wrote:

nulla wrote:

Este un tutorial realizat de mine. Accept pareri, critici, dar e alegerea ta daca vrei sa il urmezi sau nu. Sunt constient ca ghidul meu nu este cel mai eficient, dar nu ti-am cerut parerea cu privire la acest lucru. ​

Gata ajunge.
    Inteleg ca amandoi vreti activitate pe forum,dar spam-ul si certurile nu se pun.
    Ok,este un ghid facut de tine,bravo.
    Si te contrazici singur,ai spus ca astepti pareri/critici,iar el si-a spus parerea,niciodata nu o sa primesti doar pareri pozitive.
    Vand yang metin2.ro
    Server Romania,pentru mai multe detalii PM
    Ai o intrebare sau o nelamurire despre m2bob? Lasa un PM si te ajut cu placere^^.
    :!:

vladimir252 wrote:

nulla wrote:

vladimir252 wrote:

nulla wrote:

Este un tutorial realizat de mine. Accept pareri, critici, dar e alegerea ta daca vrei sa il urmezi sau nu. Sunt constient ca ghidul meu nu este cel mai eficient, dar nu ti-am cerut parerea cu privire la acest lucru. ​

Cum a spus si Seby te contrazici singur , da dovada ca esti lipsit de maturitate. Mi-am spus strict parerea, tu poate-l consideri util ca e creat de tine, restul 100 care l-au vazut nu au aceeasi parere.
    Eu il consider un ghid mort, fiind postat de inca 5 ori aproximativ la fel dar cu ,chestii mai utile, raman la ideea ca Seby a venit cu cea mai buna metoda care o folosesc de foarte mult timp.