At Çağırma Fonksiyonu (Python)

At Çağırma Fonksiyonu (Python)

Merhabalar. M2Bob'u daha yeni kullanmaya başladım ama oynadığım server da öldüğü ve yeniden doğduğu zaman "bazen" atı çağırmadığını, elle müdahale gerektiğini farkettim. Bunun için foruma konu da açtım ancak cevap veren olmadığı için kendi sorunumu kendim hallettim. Slait'in verdiği oyuna ilk girişte, ch değiştirince veya şehirde başlayınca sürekli atınızın durumunu kontrol eden bir python fonksiyonu hazırladım. Aşağıda ki kodları "M2BOB/Resources/Scripts/user_script_execute_ingame.py" dizininde ki dosyaya kopyalayıp kaydetmelisiniz.

Quellcode

1. import net, player
      2. if player.IsMountingHorse():
      3. # zaten atta ise hiçbir şey yapmaz.
      4. else:
      5. net.SendItemUsePacket(0)
      6. # atın üstünde değilse çağırır

Python kodları bu şekildedir. Burada yaptığımız şey, IsMouintingHorse sorgusuna negatif veya pozitif bir cevap alarak ona göre işlemler yapmak. Eğer karakteriniz ata binmemişse bu fonksiyon atınızı çağırır, sonrasında zaten M2Bob otomatik olarak ata biniyor.

Burada dikkat etmeniz gereken bir şey var, SendItemUsePacket(0) kısmında ki 0 sayısı, envanteriniz de ki ilk slotu temsil etmektedir. Fonksiyonun işe yaraması için at çağırma kitabınızı 1. slota koymanız gerekmektedir.
      Ayrıca botun ayarlarından yeniden doğma ayarını "Şehirde Başla" olarak değiştirirseniz mükemmel sonuç alırsınız.

Bu konu altında başka problemlerinizi veya bu fonksiyon ile ilgili sorununuzu belirtebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
      Phyton dilini biliyorsan rica etsem. 1.ve 2.slota yerleştirdiğim pet ve yavrucuğu otomatik çağıran script kodlayabilir misin? Derme çatma yavrucuk çağırmayı yapmıştım ama peti bi türlü çağırdırtamadım...
      (DESTAN) 10 WON SATILIR 900

꧁꧂

HEY Douglas!
      Türkçe Rap'ın ustası VEYasin'den keşvedilmeye değer Rock tadında Anadolu'ya has parçalar :thumbup: