Forum için özel kategori

Düşünüldüğü gibi 2-3 ayı bulmaz.

Açılan konu - paylaşılan her mesaj yönetime hızlıca ulaşır.

Yöneticilerden birisinin m2bob alması çok mu zor?

Bence 2 farklı yol olabilir.

1-)Gerçekten bilgi paylaşmayı ve bilgi edinmeyi seven forum üyelerinin erişime açık bir bölüm.

Girmenin ZOR olması lazım ki Metin2 Görevlilerinin Erişim imkanı olmasın.

2-)Türklere özel bir sohbet paneli.

Belirli bir tarih - mesaj sayısı üstü üyelerin gördüğü ve yazabildiği bir panel.
      şimdi burdaki 2.3 ay sonra yine izleyecekler dıyen arkadaslar ıcın haklısın ama olay su burayı izliyorlar haklısınız bunun onune gecmek ıcın dıyelimki bizi izleyen a takımı a takımı üyelik almiştir belki ama hile satın almamiştir bunun onune gecmek ıcın bizi takıp eden a takımı gerı de bırakmak ıcın sadik uye ( örnek tabıkı) sadik uyeler mesela en az 1.2 seneden beri hile satın almiş foruma katılıp katılmaması onemli deil hileyi sürekli satın almiş bunuda ornegin son 1.2 sene ele bazında alirsak A takımı bizi en az 1.2 sene sonra görür buda bizleri rahat bir nefes aldirir diye dusunuyorum mesela sahsen ben 3veya 3.5 senedir sürekli hile satın alabiriyim tabı bu 2 ci uyeligim bu pek fazla olmadı yanı anlatmak ıstedımı anlata bildimmi bılmıyorum 1.2 sene bazından ele almak lazim bunu burdaki arkadaslarda zaten hileyi ilk cıkan gunden beri alip kullanan kişiler yanı m2bob gecmıs zamandan bu yana sürekli hile satın alanları gorebılıyorsa hiç sıkıntısız bu iş olur gozunle bakıyorum
      Ben öneriyi sundum tarih konusunda değişikliğe gidilebilir, ortalama 2 ay oldu benimde hile kullanmaya başlayalı ki kendimi dahil etmeyerek 5-12 ay tecrübesi olanları kapsasın diyorum, diğer türlü forumda aktifliğiyle ve hile konusunda yaptığı yardımlar çalışmalarla kendini ön plana taşıyan arkadaşlar içinde oluşturulabilir.

Cesaret korkunun ettiği duadır
      Arkadaşlar Skype grubu kuralım sohbet muhabbet bilgi paylaşımı acısından sağlıklı ve temiz olacağını düsünüyorum
      Hepsi bir şaka!
      Değer verilen ve uğruna mücadele edilen her şey...
      Hepsi devasa, kaçıkça bir şaka!
      Öyleyse neden komik tarafını görmüyorsun?
      Neden gülmüyorsun?
      Grup mantıklı ama her önüne gelen değilde gerçekten amacı bilgi alıp vermek olan eski bobcular katılabilsin. Biz zaten hamız ne olduğunu biliyoruz lakin bizim gibi insanlar bir araya gelip bilgi alısverisinde bulunabilir.

"Haksızlık olur"culara peşinen edit: Yeniler alınmayın "Abi taktik ver" " Nerde para kasılır" gibi konulara zaten öğreticide cevap veriyoruz gerisi hazıra konma olur, ayıp :)

SheronTR schrieb:

Grup mantıklı ama her önüne gelen değilde gerçekten amacı bilgi alıp vermek olan eski bobcular katılabilsin. Biz zaten hamız ne olduğunu biliyoruz lakin bizim gibi insanlar bir araya gelip bilgi alısverisinde bulunabilir.

"Haksızlık olur"culara peşinen edit: Yeniler alınmayın "Abi taktik ver" " Nerde para kasılır" gibi konulara zaten öğreticide cevap veriyoruz gerisi hazıra konma olur, ayıp :)

Sonuna kadar katılıyorum

skype grup kurulması mantiksiz atıyorum dıyelımkı ben bu forumu yneten gmyim diyelim beni nerden bieceksiniz 3.5 foto ayarlar skyp grubuna gelirim en güzeli üyeligi senelere dayali kullanıcılar zaten hata hakkında bilgisi olanlar bildigi kadarıyla yardımcı olmaya calısıyor olamassada modotorler var onlar yardim ediyor zaten hiç kimse nasil para kastını nasil item yaptıgını kimseye soylemez herkesın kendine has taktiği var bu yüzden skyp hiç bir sonuc ve netice arz etmeyecektir aramıza sizip bizi hala gözleyecekler en az 1.5 2 senedir sürekli hile alan kişiler buranın has kadrosu zaten buraya üyelik alip gözetliyorlar dogru ama hiç zannetmiyorumki üyelik alan yönetim 1.2 senedir sürekli hile satın almıyordur en mantiklisi bana bu geliyor geri kalanlar hikaye bana göre zaten genel hata kisimlarına hata hakkında bilgisi olanlar cvp yazarlar bu yüzden konuyu acan arkadasın fıkrı bence 10 numara 5 yıldız düşünülmeli
      not. bu güne kadar duyduğum en mantikli bir konu kendi adima söyluyorum
      Güzel bir öneri, ama nasil bu öneriyi gerceklistirebiliriz ve hangi kriterlet olamli onu biraz daha beraberce düsünmeliyiz.

Tabiki forumda olabilir AMA m2bob sistemi otomatikmen forum sistemine baglanmiyor yani her hafta (misal olarak) ben, tüm hesablari kontrol edip (tabiki forum hesaba bagli olanlar) forum yetkilerini dagitmaliyim.
      Üstellik demek isterimki hic bir zaman 100% kisileri ayiramazsiniz. Yani GM isterse tabiki "güvenli" bölüme gire bilir ;)

Halabaya schrieb:

Güzel bir öneri, ama nasil bu öneriyi gerceklistirebiliriz ve hangi kriterlet olamli onu biraz daha beraberce düsünmeliyiz.

Tabiki forumda olabilir AMA m2bob sistemi otomatikmen forum sistemine baglanmiyor yani her hafta (misal olarak) ben, tüm hesablari kontrol edip (tabiki forum hesaba bagli olanlar) forum yetkilerini dagitmaliyim.
      Üstellik demek isterimki hic bir zaman 100% kisileri ayiramazsiniz. Yani GM isterse tabiki "güvenli" bölüme gire bilir ;)

Hile hesaplarını mevcut forum üyeliği ile eşleştirme gibi bir seçenek getirilirse şahsen ben yaparım ama tabi bazı güven problemleri yaşayanlar çıkabilir, onun dışında ilgili bir moderatörce alımlar, formla başvuru şeklinde yapılabilir, belki biraz yorucu ve uğraştırıcı olabilir ama hilenin ve forumun devamlılığını doğru oranda arttıracağına gönülden inanıyorum ben bu olayın.

Sayın modum @Halabaya ve arkadaşlar,

Madem beyin fırtınası yapıyoruz, şöyle bir şey yapılabilir.:)

Eski yazışmalar postlar falan silinsin. Max 1 hafta kalsın. Zaten böyle bi grup olursa ekşisözlük gibi seçmeli yazar almıcaz sonucta tecrübeli aynı zamanda köklü 3-5 senelik kullanıcılar oluşturacak bu grubu. Her gün yeni bir kişi gelmeyecek.

Dolayısıyla "Yeni katılan" olmadığı için. "Aha girmişim valla kabul etmişler. Evveet başlayalım" diyip kolları sıvayıp tüm bilgiyi alıcak sonra sıvışacak. üstelik bizim kimse hazıra konmasın, armut piş ağzıma düş hesabı olmasın diye paylaşmadığımız önemli şeyleri satır satır alıcak.

Bir taşla iki kuş casus istediğini alamayacak, armut pişçilerin ağzına düşmeyecek :) Gerisini biz hallederiz. Bir şey yazmıyorsa paylaşmıyorsa konuşmuyorsa vs sinsiliğinden farkederiz zaten şutlanır. Bir olur iki olur üçüncüde hesap kalmaz. E zaten yeni kayıtlılar girmeyecek böyle bir sorunda olmayacak.

Biraz uzun ama sağolun okuduğunuz için :)

SheronTR schrieb:

Eski yazışmalar postlar falan silinsin. Max 1 hafta kalsın. Zaten böyle bi grup olursa ekşisözlük gibi seçmeli yazar almıcaz sonucta tecrübeli aynı zamanda köklü 3-5 senelik kullanıcılar oluşturacak bu grubu. Her gün yeni bir kişi gelmeyecek.

Dolayısıyla "Yeni katılan" olmadığı için. "Aha girmişim valla kabul etmişler. Evveet başlayalım" diyip kolları sıvayıp tüm bilgiyi alıcak sonra sıvışacak. üstelik bizim kimse hazıra konmasın, armut piş ağzıma düş hesabı olmasın diye paylaşmadığımız önemli şeyleri satır satır alıcak.

Bir taşla iki kuş casus istediğini alamayacak, armut pişçilerin ağzına düşmeyecek :) Gerisini biz hallederiz. Bir şey yazmıyorsa paylaşmıyorsa konuşmuyorsa vs sinsiliğinden farkederiz zaten şutlanır. Bir olur iki olur üçüncüde hesap kalmaz. E zaten yeni kayıtlılar girmeyecek böyle bir sorunda olmayacak.

Katılıyorum bunla beraber aldığımız üyeliğe göre forumda bize bir tag verilir diyelim 95 günlük alan kişinin yanında mesela BOB GOLD tagı yazar bu kişiler forumd ki durumuna göre alınır, buna ek olarak arkadaşın dediği koşullarda göz önüne alınırsa 2. bir kat engel cıkar hem girmek kolay olmaz, hemde girdiğinde belli başlı şeyleri çaktırır.
      Hepsi bir şaka!
      Değer verilen ve uğruna mücadele edilen her şey...
      Hepsi devasa, kaçıkça bir şaka!
      Öyleyse neden komik tarafını görmüyorsun?
      Neden gülmüyorsun?

SheronTR schrieb:

Zekice, uygulanabilir.
      SheronTR wrote: ben 3.5 seneli hieciyim hile almayı aksatmıssam sadice tatile gittigim zamanlar aksatmısımdır diyelimki böle bişey yaptik ben öle pek konusmam canım sıkıldımı foruma bakarım günlük foruma illaki girerim herhangi bir terslik oluyormu olmuyormu die konusmam pek güvenli bölge dediniz yer zaten sürekli 2.3 senelik sürekli hile almakta aktif olan kişiler için gecerli olucagından orda gmlerın veya sızma gibi bir soz konusu olamaz anca gmler hile satın alir aradan 2 sene gecer gelirler ozamana kadarda hak ve rahmet var onuda ozaman dusunuruz :)
      Forum için böyle mantıklı bir öneriyi sunmam, forumda ve hile konusunda yapıcı eleştirilerde bulunmam sadık bir üye olduğum anlamına gelir, en azından bir yönden, ama bende topu topu 2 aydır hile kullanıyorum ve büyük ihtimal açılacak bölüme erişim iznim olmayacak.

Forum yönetiminin ve moderatörlerin hassas bir kantar kullanması gerekiyor bu üyelerin seçiminde, 2 aylık aboneliği olup forumda fazla aktif kullanıcılarda var, 3 senelik aboneliği olup foruma nadiren giren kullanıcılarda var.