EFEKT AYARLARI - EFFECT SETTINGS

EFEKT AYARLARI - EFFECT SETTINGS

-Oyunu aşağı indirince bir süre sonra çok fazla efekt olduğundan skill efektleri patladığından kasmaya başlıyor bunları kapatmanın bir yolu var mı? Resimdeki vuruş efektlerini kapatmak istiyorum.
      -​Is there a skill after the game starts to download? I want to open the stroke effects in the picture.

https://prnt.sc/ji51ru
      Yok dostum kapanmıyor fakat o kasma görselden değilde o görsellerin işlemde birikmiş olmaları. Sen yukarı alınca oyunu aslında kasan biriken işlemin sen ekranı açtığında hepsinin verilmesi gibi bir şey oluyor. Mesela npcnin üstünde aşağı yukarı ok oyunu yukarı aldığımızda pıt pıt seker serice :)
      (DESTAN) 10 WON SATILIR 900

꧁꧂

HEY Douglas!
      Türkçe Rap'ın ustası VEYasin'den keşvedilmeye değer Rock tadında Anadolu'ya has parçalar :thumbup:
      Biraderim bak bu sorun knight'da var ama adamlar bunu bi özellik getirip hallettiler ve oyunda hiç bişeyin efekti olmuyordu istersen ve bunu aynı şekil dosyalarını kurcalayarak her mt2 serverında yapabiliriz nasıl mı şimdi sana anlatayım.Mesela ben pack klasöründeki Effect.eix ve Effect.epk dosyalarını sildım ve noldu hemen söyleyeyim benim vurduğum vuruşların efektlerı yok oldu attığım skillerin efektlerı yok oldu benim yaptığım herşeyin efekti gitti ben skil atınca efekt çıkmıyor ama slotların bana vuruşlarının efektlerini bi türlü ayarlayamadım slotlar bana vurunca üstümde resimdeki gibi bi patlama çıkıyor yeşil mavimsi şeyler ve deneme yanılma yöntemiyle gittim pack'dan 2 dosya sildım kendı efektlerımı kaldırdım ama slotlarını efektlerını nasıl kaldırıcam bılmıyorum ve senin dediğin efeklerde yok oluyor ok falan göstermıyor ve benim çarımdan oluşan hiç bir efekt birikmeside olmuyor ama slotların efektlerı oluyor onları yapmamız lazım eğer birisi çıkıp şunları şunları yaparsınız derse çok iyi olur yada birisine fikir ışığı oluruz belki çözer işimizi bakalım yetkili kim varsa türklerden eklermisin ben bilmiyorumda çünkü o yetkili kimselerde yabancılara sorsunlar bi şekilde çözelim tr'deki sistem fiyatlarını bılıyoruz ve çoğu herkesin sistemi orta seviyeye bile yakın değil benim işlemci 7 çar aynı anda açıyor ama ortalama bi kasma yapıyor ve benim kasam 3 bin liralık bi kasa demem o ki bunu halledersek herkes bi rahat nefes alır sistem bakımından ve millet daha fazla bot açmak için client bile alabilir diye düşünüyorum ve ben hatta eğer 2 - 3 çar daha fazla açabilirsem böyle bi özellik yapabilirsek kesın bi 6 client daha alırım buna bi çözüm bulmamız lazım.
      Bunu basit bi şekilde yazılımcı kardeşlerimiz halledebilir bence ve bu devrim yaratabilir yani düşük pcli kişiler daha çok yararlanabilir orta ve yüksek olanlarda aynı şekilde daha çok client açabilir yetkilileri etiketliyip bi baksınlar konuya ne yapılabilir öğrenelim.
      Selamlar,

Bahsettiğiniz olayı birkaç yıl önce denedim. Effect.epk'nin içini açtım gerekli fonksiyonları sildim ve kapatıp pack klasörünün içine attım. Sonuç olarak metin2'ye giriş yapınca effect.epk dosyasının içerisinde değişiklik yapıldığı anlaşılınca hata verdi.

Eskiden dosyaların içerisinde istediğimiz gibi değişiklik yapabiliyorduk fakat artık böyle birşeye izin verilmiyor.
      Bazı şeyleri yaparak CPU ve RAM kullanımını düşürebilirsiniz.

Detay vermek istemiyorum ama pack ile oynama yaparak harita - taş - ağaç - binalar - efektler v.b. bir çok şeyi kaldırabiliyorsunuz.

Ben pack içinde gereksiz olan ne varsa düzenledim ve sildim zaten.

Savaşçı dışındaki karakter görünümlerini - +7-+8-+9 parlamalarını - YARATIKLARIN VURUŞLARINI (SADECE USTUME DOĞRU YURUYORLAR) - ZEMIN - AĞAÇ - TAŞ - BINALAR - OYUN EFEKTLERINI

+ Windows üzerinden yapılan bazı ayarlar ile örneğin cpu kullanımı %50 ise %30 civarına indirilebiliyor.

cixofleader schrieb:

Selamlar,

Bahsettiğiniz olayı birkaç yıl önce denedim. Effect.epk'nin içini açtım gerekli fonksiyonları sildim ve kapatıp pack klasörünün içine attım. Sonuç olarak metin2'ye giriş yapınca effect.epk dosyasının içerisinde değişiklik yapıldığı anlaşılınca hata verdi.

Eskiden dosyaların içerisinde istediğimiz gibi değişiklik yapabiliyorduk fakat artık böyle birşeye izin verilmiyor.

Ben Effect.epk ve .eix'i silip oyuna girebiliyorum oynuyorum hiç bir hata sorun çıkarmıyor ama silmek çözüm değil onları silince benim vuruş ve skill efektlerim ortadan kaldır yalnız yaratıkların üzerimde bıraktığı patlama efektleri duruyor onları kaldırmak lazım.

Zynix schrieb:

Bazı şeyleri yaparak CPU ve RAM kullanımını düşürebilirsiniz.

Detay vermek istemiyorum ama pack ile oynama yaparak harita - taş - ağaç - binalar - efektler v.b. bir çok şeyi kaldırabiliyorsunuz.

Ben pack içinde gereksiz olan ne varsa düzenledim ve sildim zaten.

Savaşçı dışındaki karakter görünümlerini - +7-+8-+9 parlamalarını - YARATIKLARIN VURUŞLARINI (SADECE USTUME DOĞRU YURUYORLAR) - ZEMIN - AĞAÇ - TAŞ - BINALAR - OYUN EFEKTLERINI

+ Windows üzerinden yapılan bazı ayarlar ile örneğin cpu kullanımı %50 ise %30 civarına indirilebiliyor.

Ben yaratıkların bana vurdukları sıradaki çıkan efekti kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim söylermisin?