M2Bob Ban Olayları

Neu

kimse kasamazsın demiyor ki. sistem banından kasıt her program kullanan banlanıyor değil. bazılarında hile bir şekilde yakalanıyor ve banlar sürekli tekrarlanıyor. radara giren kolay kolay çıkamıyor. mesele bu. şahsen bende nadiren ban yiyorum. kendimde radardan çıkma yolunu buldum kesintisiz devam ediyorum. ancak ss olmadan yakalananlar, radara girenler sürekli banlanıyor. arkadaşların sorunu bu. ben yakalanmıyorum, ben yakalanmam muhabbetlerinin burda yardım isteyenlere yada sorununu anlatanlara hiç bir faydası yok. Lütfen vazgeçin artık şu tavırdan.

Neu

Sevgili Topluluk,
      Comamızın bahsettiği konuya ek olarak, Metin2 takımının kendi çapında yaptığı faaliyetlerle ilgili kısaca bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Etkinlik Farmları: Bildiğiniz üzere, özellikle bazı etkinliklerde çok sayıda bot girişleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Bunların çoğunluğu 1. köylerde, etkinlik eşyalarını farmlamaya programlanmış ve 6-7 level karakterler oldukları için kapattıktan hemen sonra yeni hesapla gelmeleri uzun sürmüyor. Yeni anti-hile yazılımından üst verimde sonuç alana kadar bizler kendi adımıza, bunların farmladıkları eşyaları takip ederek (Ipleri farklı dahi olsa) pazar hesaplarını direkt bloke ediyoruz ve ana hesap bağlantıları arıyoruz. Banlananların çoğunluğu da zaten pazar hesapları için itiraza gelmektedir. Oyuncularımızın rastladıkları bu botların adlarını bizlere bildirmeleri yeterli olacaktır.

Katakomb Farmları: Son 1 aydır hemen her sunucudan, ciddi şekilde Katakomb'da hile yapıldığına dair şikayetler alıyoruz. Bazı grupların, belli sunuculardaki Katakomb haritasına ambargo koyduğu, kimseyi yaklaştırmadığı ve onların bu bot hesaplara müdahalesi sonrasında ana hesaplarını getirerek kestiği yönünde gelen bu şikayetleri değerlendirdikten sonra; başta Turkey, Anadolu, Karadeniz, Dandanakan, Akdeniz, Karesi ve Dodurga olmak üzere temizlik işlemine başladık ve birbirleriyle bağlantılı hale gelmiş bu bot ve won satış çetelerini sunucularımızdan temizledik, temizlemeye de devam ediyoruz. Katakomb kullanan normal oyuncularımız, bu şekilde oto ava bırakılmış ama yere tek bir yang bomb dediğimiz bonus yanglar dahi düşürmeden toplayan, yere attığınız üst üste konabilen bir itemi salise bekletmeden toplayan, öldüğünde olduğu yerde geri başlayan karakterleri görürlerse ticket açıp inceleme talep edebilirler ya da eposta yoluyla tarafıma bildirebilirler.
      Bu şekilde farm yapıp, farm yaptıkları wonları/yangları illegal kanallardan satanlara göz açtırmayacağız ve bundan sonra da oyunda yeni hesap açmalarına kullanıcı sözleşmesi gereği müsade etmeyeceğiz.

Balık Botları: Bunların tespiti diğerlerine nazaran biraz daha zor olsa da ekibimizi bu konuda yeterince iyi yetiştirdik. Hergün çok sayıda balık botu kullanan hesap ve bunların eşyaları aktardığı pazar hesapları süresiz olarak kapatılmaktadır. Potansiyel bot algısı veren yeni açılmış hesaplar da takip altında tutulmaktadır. Her ne kadar bunları günlük kontrol etmeye çalışsak da bu şekilde bot kullanarak balık tuttuğunu düşündüğünüz hesapları bildirmekten çekinmeyiniz.

Keyifli Oyunlar Dileriz,

Metin2 Takımınız

Burda diyorki hani 50 100 won felan stok yapıp sonra satıyorduk ya heh işte gunluk satın ban yemeyın dıye uyarıyor sayın [SGA]Alwuhush a biz botcuları uyardıgı için teşekkür ederim saygılar <3 :)