M2Bob Ban Olayları

Neu

Son yıllarda eklenen yeni özellikler, simyası kuşağı vs her biri oyuna darbe vurdu aslında. lwl in bir önemi kalmadı. iyi bir simya, kuşağı, peti, kostümü, silah fişi, cartı curtu gelip 120 lwl adamı kesti. aksini inkar etse de çoğunluk, geriye çekilip resmin bütününe baktığında oyun kendi kendini bitirdi. Ukala yönetim, oyuncuların taleplerinin ve şikayetlerinin bir çoğunu umursamadı. Kendileri aksini söylesede en son yang bugunda gayet açık ve netti durum. Çok fazla oyuncu kaybettirdi bu buglar. Server birleşimi beklerken yeni server açıldı. Açılışı tam rezillikti. Depodan aktarılanlarla oyunun ilk saniyelerinde pul, pençeler, inciler, binekler vs ler havada uçuştu. Çoğu kişi için hayal kırıklığıydı. Oyunun şimdiki haline bakıldığında; zamanında günlerce emek harcanan eşyalar şimdi abuk subuk sandıklardan ve moblardan düşüp değersizleşti. Emek ve para dengeliyken şimdi tamamen paralı oyun halini aldı. Bütün bu olan biten herşey her serverda oyuncu azalttı. Pvp serverlara çok ciddi bi kitle kaydı. Adı bilinen sayıları 100 leri bulan oncalarca lonca var şuan pvp lerde. Oyunu tamamen bırakan, eski tatlı zamanları çok fazla özleyen hiçte küçümsenmeyecek bir kitle de var.

Diğer yandan bob kullanıcıları her banı programa yükledi. Programdan kaynaklı sorunlarda da yönetim oyunculara yükledi. Karşılıklı anlayışsızlık herkesi yıldırdı. Eski kullanıcılar daha kaliteliyken şimdi çoluk çocuğun eline düştü. Bir an önce satılsın diye piyasayı düşürenler, boş yer arama zahmetine girmeyip bot olan yere bot kuran dingiller, rakip azalsın diye boş vakitte diğer botçuları banlatan lüzumsuzlar vs vs.. Ne oyunda keyif kaldı, ne botcularda kazanç kaldı.

Metin2 hızla sona yaklaşıyor. Hala büyük paralar dönüyor ancak çok uzun süreceğini sanmıyorum. Bayram seyran olmadanda bu ban konusu pek hortlamıyor. Oyunun forumları bile tamamen ölü durumda. buralardanda çok birşey beklemeyin. Artık sisteme takılıp sürekli banlananlar bile abuk subuk muhabbetlerden sıkılıp yazmıyordur bile.