Yang+cateva intrebari

Yang+cateva intrebari

Dupa cum stiti la momentul actual nu prea mai ai din ce face yang pe sv nou Romania,fac pe noapte 100+ de pretioase si abea se dau si cu 60k bucata..mai ales esotericele si ochi de paianjen,am incercat sa vand conturi de 40 cu cele 10 blessuri add/schimba pe ele dar nici o sansa,cioburile le fac de geaba ca sunt 10k bucata la orci nu pot lasa pentru dinti ca sunt bossi si nu am sanse,abea mai scap cumva de lord in map2 la pretioase,sa nu mai zic de pescuit lasam pe noapte 6 conturi si ma trezeam pe fiecare cu cate 2k pesti morti si 3 scoici,cateodata chiar nici 1,Aveti ceva idei sau metode prin care faceti voi yang mai mult sau mai rapid?Si intrebarea e care e mai expert cu bobul sa ma ajute si pe mine cu cateva setari la unele optiuni pe care nu le-am folosit niciodata in 2 ani de cand cumpar licenta.
      Am incercat si eu toate metodele, primii 20kk i-am facut din scoici ( 70-90k bucata ), apoi din pretioase la 40-50k + vanzare iteme la magazin pe boti ( map2+desert ), apoi am luat vreo 8 armuri tigru+9, 8 scuturi+9 si 8 coifuri+8. Am facut alti boti de lv 18 cu full+9 cum am specificat mai inainte si i-am pus sa bata la amazoane map1 ( fac pe noapte cam 2-3kk din vanzare iteme + iteme up care nu sunt foarte scumpe 5-20k bucata, dar bat in special pt banderola rosie care este 350k bucata) {Momentan sa bati pentru banderola rosie este cel mai profitabil}. Planul meu este urmatorul, fac multe iteme up, nu le vand, iar cand se ridica piata o sa sparg. ( Momentan fac cam 5-7kk pe zi si sunt foarte multumit ). Iar inca o metoda, cumpar iteme +8+9 foarte ieftine si cand se va ridica piata le voi vinde de 2-3 ori mai scump.
      :thumbsup: Vand Yang Metin2 Romania -> PM :thumbsup:

Paul in prima saptamana nu am stins deloc laptopul am ajuns la o suma de aproximativ 150kk,momentan la banderole las si eu boberi,am 4 la banderole si 1 la orci pentru dinti,inainte bifam si optiunea sa bata metinele cand erau la pretioase si asa m-am ridicat mai repede aveam 100% 1 tais o aura,binecuvantare sau o forta pe fiecare din cele 6 conturi sau mai multe o sa iti dau mesaj pe skype poate ai si tu in acelasi loc boberi sa nu ne afectam intre noi,dar as cam avea nevoie de ceva ajutor la setarile cu shopul sa vinzi/etc si poate sti tu o metoda mai buna sa ne protejam.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „tantarica1“ ()

A-ti incercat cu finisaje?
      Pe vremea mea, am facut bani cu astea.

Am avut conturi care farmau metine in Map2 si asa imi faceam pietre +0 +1 si aveam oameni cu tarnacopu in Map2, Sohan, Templu.
      E adevarat, mai multa munca pentru putini bani, dar macar era ceva :D

.<pain>

.pain schrieb:

A-ti incercat cu finisaje?
      Pe vremea mea, am facut bani cu astea.

Am avut conturi care farmau metine in Map2 si asa imi faceam pietre +0 +1 si aveam oameni cu tarnacopu in Map2, Sohan, Templu.
      E adevarat, mai multa munca pentru putini bani, dar macar era ceva :D

.<pain>

Pai acuma m am axat pe ebanos și diamante, ca pescuitul este egal cu 0, ies mult mai bine cu finisaje. De lene sa nu imi fac pietre, le cumpăr direct, cu 20kk.