Geneli ilgilendiren önemli bir konu

Geneli ilgilendiren önemli bir konu

Herkese merhaba iyi akşamlar bugünkü ana konu son 1 yıldır yoğun şekilde nesne market ürünü satan şahıslar üzerine olacaktır uzun bir şekilde izah edeceğim bu konuda yang üreten satış yapan herkesin fikrine ve desteğine ihtiyaç olduğunu belirtmek isterim.
    Son 1.5 yılda yaşanılan en az 10 adet yang won bugundan sonra malum oyunun geldiği durum ortada üzerine son 1 yıldır yoğun şekilde won büyük bedensel sandık,yeşil ejderha fasulyesi envanter genişletme nakliye kutusu yavrucuk kutusu satan kişiler bulunmakta özellikle itemci.com üzerinde satış yapmaktalar bunun çözümüne yönelik bizzat gerekli görüşmeleri yaptım site bu konudan fazlasıyla rahatsız olduğunu belirli üyeliklerini kapatsalar dahi başka üyeliklerle gelip tekrar devam edeceklerini çözüm olmayacağını belirttiler bu konuda topluluktan istenilen itemci.com da satış yapıyorsanız konu altından orada satış yaptığınız üye adını ve bu tarz faaliyetlerde bulunduğunu düşündüğünüz üyeleri açıklamanızdır.O sitedeki asıl kazanç kaynağının m2bob topluluğu olduğunu daha net bir şekilde izah etmek gerekiyor.
    2013 ten beri steam platformu harici aynı usulle satış yapan 2 3 farklı grup bulunmakta yurtdışından ve yurtiçinden blok halde 100 er li 1000 er li kredi kartlarına kontör yükleyip daha sonra metin2.org dan mobil ödeme üzerinden illegal epin kodlarını üretip yukarıda saymış olduğum nesneleri almaktadırlar itemci.com ilan sistemine geçmeden önce belli başlı sitelerle çalışıyorlardı onların isimlerini burada belirtmeyeceğim.
    1.Kredi kartı üzerinden kontor ile yaptıkları mobil ödeme işlemleri
    2.Erotik hatlarda biriken kontörlerin metin2.org da hesaplara epin alınıp aynı usulle nesne market ürünleri alınması nesne market ürünlerinden öte 3000ep 150 160 tl gibi yarı yarıya rakamlara satışını yapmaktalar oyunun gidişatının bu tarz faaliyetler harici en büyük sebebi mevcut oyun yönetimidir bugüne kadar forumda konularda onlara yönelik hakaretleri bile kaldırdık lakin son zamanlardaki mailsiz bot stok depolarının şifrelerinin değiştirilip çalınması olaylarından oyun yönetiminin geçmiş dönemde ve mevcutta yaptıkları usulsuzlüklerden dolayı hergeçen gün oyun kan kaybetmekte çokta umurlarında olduğunu düşünmüyorum sınırlı yetkisinide kendi menfaatine kullananlara yönelik sözlerim bu kadardır.
    Konu altında belirttiğim gibi itemci.com üzerindeki üyeliğinizi aktif satış yapıyorsanız son 10 adet bakiye çekim fotoğrafını (fotoğrafı özelden ulaştırın lütfen ona göre toplu bildirimde bulunacağız) ve bu tarz faaliyetler yürüten üyelerin adlarını konu altından yazabilirsiniz.
    Konu sürekli güncellenecektir lütfen gerekli destekte bulununuz ona göre yaptırım uygulanacaktır .
    Sitede son 2 3 aydır sadece 4 5 adet üye ilan atıyor onlarında tamamiyle satışları durma noktasında onlara yönelikte yaptırım olacağını tekrar belirttiler.
    Diğer açıdan oyun yönetiminin ilgisiz oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik adımları bir çok maddeyle sıralanabilir
    1.Facebook gruplarında satış yapan kişilerin yazdığı itemleri nesneleri içerikleri takip edip kaydedip onları araştırıp banlamak hiç yapılmaması gereken şeyleri yapmaları
    2.Youtuber olarak adlandırılan grupları kaale alıp yayınlarına katılmaları onları şımartmaları ve o içeriği üreten kişilerin oyunu bıraktıklarında pvp serverlerdan aylık 2 3k lık minimum tanıtım bütçesiyle peşinden 100 lerce kişiyi sürüklemeleri
    3.Geldikleri günden beri egolarıda kibirleride fazlasıyla artmış durumda buda hergeçen gün oyuna büyük zarar vermekte.
    4.Oyun yönetiminden hiç kimsenin illegal faaliyetlerde bulunmadığını belirtiyorlar bazı şeyleri bugüne kadar zarar vermemesi amacıyla söylemedik lakin herkesi aptal yerine koyup kendilerini zeki sanmalarıda gerçekten çok saçma.
    Oyun yönetiminde son 3 4 yıldır bulunan bir çok eski gm GA botcu olarak yang satıp yang üreten kişiler onlar bile nefretlerini dile getiriyorlar.Örneğin üst düzeyde bulunan SGA Poine Truva sürgün mağarasında 4 5 ay kadar bot kurup yang üretip yang satmıştı.
    Oyunu bitirme noktasına getirdiniz hala hiç kimseye bu işin meyvesini yedirmeyeceğiz gibi ithamlarda bulunuyorsunuz ama herkes eksiksiz şekilde işini devam ettirmekte 2 tane kendini bilmez malesef oyunu bitirme noktasına getirdi.
    Değişen çok bir şey olacağını sanmıyorum epleri yanga çevirip satış yapıyorlar yang siteleri nedense bunların yaptığı yangı almıyor ama yine farklı isimler - ve hesaplar adı altında itemci olmasa bile başka platformlarda satış yapacaklarını düşünüyorum.

reallyfaces wrote:

Değişen çok bir şey olacağını sanmıyorum epleri yanga çevirip satış yapıyorlar yang siteleri nedense bunların yaptığı yangı almıyor ama yine farklı isimler - ve hesaplar adı altında itemci olmasa bile başka platformlarda satış yapacaklarını düşünüyorum.

%80 lik dilimini itemci üzerinden yapıyorlar orası temizlensin diğer taraflarda da satış yapmalarına engel olmak için gerekli görüşmeleri yapacağız fırsat vermeyeceğiz merak etmeyin.
    Skype dan bana ulaşıp ve ya forumdan özelden mesaj atarak üye adınızı ve son 10 bakiye çekim talebine ait fotoğrafı gönderin lütfen herkes göndersin.

reallyfaces wrote:

Elbette ki yapacaklardır, ama ne kadar az o kadar iyi. Aslında bunlara suç duyurusunda bulunacaksın bak bakalım bir daha kalkışıyorlar mı böyle işe de uğraşacak biri lazım :D

reallyfaces wrote:

Biz üstümüze düşeni yapalım da alım yapan platformlar belli oralardanda yasaklandıkları zaman hiçbir şekilde piyasayı bozamıyacaklar

Kimse zeki ya da her şeyi bilerek doğmaz.

没有生而知之者。

Sayın modum çok güzel bir konu açmışsınız teşekkürler fakat ne yazık ki bunu durdurabileceğimize inanamıyorum.İtemci de bu hesaplar zaten belli site istese 1 lira kazandırmaz bunlara neticede farklı hesapta açsa hangi bankaya para çektikleri belli.Fakat ben burada itemciye kabahat bulamam bunun tespitini yapmak ve çözüm bulmak onların işi değil.Tabi ki onlarında zararına oluyor , oda şöyle won fiyatları ne kadar düşerse komisyon oranı da orantılı olarak düştüğü için onları da rahatsız etmiş olabilir bu durum.Kaldı ki sadece tek bir site yok diğer yerlere de satabilirler.Anadolu serverını Saticidepo denen şahıs resmen tek başına bitirdi.Sınırsız bir won satışı mümkün mü ? demek ki mümkün bu şahıs satıyor ve bu herkesçe bilinen bir şey nasıl elde ettiğini siz anlatmışsınız normal oyuncu olarak elde etmesi mümkün değil m2bob kullanıcısı olarak elde etmesi de mümkün değil.İşin en ilginç tarafı bu şahıs binlerce stoğu var ki hali hazırda her gün 30-50 satış yapıyor en düşük 10 won olarak yapıyor hesabını siz yapın.Peki stokları nasıl tespit edilip banlanmıyor oda büyük soru işareti.Belki de tüm bildiklerimizin haricinde farklı bir senaryo var ama şu kesin bunların yaptığı satışlar oyunun dengesini ve piyasayı bozdu.
    Yüklü çekim yapıp stoklamış o arkadaş büyük ihtimalle.Günlük 10 satış yapıyor en az itemcinin bu şahsın bilgilerini ifşa edeceğini sanmıyorum veya şikayet

Kimse zeki ya da her şeyi bilerek doğmaz.

没有生而知之者。

Anadolu Turkey Destan serverlerinde piyasayı bozan kişi o. 7 8 aydır her gün 200 won stok var diyor bu serverlerde. Hangi botçu hergün o kadar düşük fiyata satar sitelerin alım fiyatında satıyor. Burda forum adminleri bile bu kadar bilgiliyken o kadar wonu kasabildiklerini sanmıyorum. Ip adresleri farklıyken tic yokken bile stok çarları ban yiyor 1 gün bile aksatmadan ilan atılır mı ?
    Show Spoiler

Lord11 wrote:

Sayın modum çok güzel bir konu açmışsınız teşekkürler fakat ne yazık ki bunu durdurabileceğimize inanamıyorum.İtemci de bu hesaplar zaten belli site istese 1 lira kazandırmaz bunlara neticede farklı hesapta açsa hangi bankaya para çektikleri belli.Fakat ben burada itemciye kabahat bulamam bunun tespitini yapmak ve çözüm bulmak onların işi değil.Tabi ki onlarında zararına oluyor , oda şöyle won fiyatları ne kadar düşerse komisyon oranı da orantılı olarak düştüğü için onları da rahatsız etmiş olabilir bu durum.Kaldı ki sadece tek bir site yok diğer yerlere de satabilirler.Anadolu serverını Saticidepo denen şahıs resmen tek başına bitirdi.Sınırsız bir won satışı mümkün mü ? demek ki mümkün bu şahıs satıyor ve bu herkesçe bilinen bir şey nasıl elde ettiğini siz anlatmışsınız normal oyuncu olarak elde etmesi mümkün değil m2bob kullanıcısı olarak elde etmesi de mümkün değil.İşin en ilginç tarafı bu şahıs binlerce stoğu var ki hali hazırda her gün 30-50 satış yapıyor en düşük 10 won olarak yapıyor hesabını siz yapın.Peki stokları nasıl tespit edilip banlanmıyor oda büyük soru işareti.Belki de tüm bildiklerimizin haricinde farklı bir senaryo var ama şu kesin bunların yaptığı satışlar oyunun dengesini ve piyasayı bozdu.

Piyasanın bu hale gelmesindeki en büyük etkenlerden birisi bu çalıntı kartlar v.b. şekillerde EP alıp satış yapan şahıslar.
    Bunlar site üzerinde EP , Nesne market eşyaları , Piyasa altından yang satıyor.

Ben genelde müşterilerime yang sattıktan sonra elimde kalan miktarı eritmek için siteleri kullanıyorum.

Zamanla GF sunucularından gelen gelirler düşünce düşünmeye başladılar :)
    Senin o göz yumduğun adamlardan EP , ITEM , YANG alan şahıs neredeyse kesin engellendiği için oyunu bırakıyor ve yang v.b. bir şey almıyor.

Show Spoiler

dragonmyth wrote:

@Fankii hacı Saticidepo yu 50 kez şikayet ettim itemciye 100 tane ilan atıyor bi servere diye spam botu gibi bişe olmadı o beni 1 kere şikayet etti 30 sn de ban yedim uyarısız.

Böyle şeyler yaptıklarını bende biliyorum.
    Bu şekilde bir hareketten sonra o üyenin o siteyi kullanmasını bekleyemezsin.

Simyager wrote:

Yüklü çekim yapıp stoklamış o arkadaş büyük ihtimalle.Günlük 10 satış yapıyor en az itemcinin bu şahsın bilgilerini ifşa edeceğini sanmıyorum veya şikayet

Bazen elindeki stoktan veriyorlar ama elindeki hesaplar yeni engellenirse hemen oyun içinde ucuzdan büyük bedensel sandığı tarzı itemler satıp teslim ediyor.
    Gerekli mevkilere şikayet ulaştıktan sonra bilgileri vermesinler görelim :)
    Ellerinde IP kayıtları , Telefon numaraları , IBAN numaraları , Özel Mesaj dökümü v.b. tüm bilgiler bulunuyor .
    M2 Performans Yardımcısı için İletişim - Skype : live:alperhan57 [ CPU - RAM V.B. ]

Öncelikle konuyu açan arkadaşı kutluyorum, 2 veya 3 ay öncesinde kendi dilimde bu konuyu dile getirdim ama silindi bir mod tarafından. En büyük vurgunu yapan kişileri aşağı yazıyorum
    1: vurgunkalp
    2: saticidepo
    3: stop01
    Daha bir çok yazmadığım kişi var.
    Saticidepodan yola çıkarak örnek vericem, bu arkadaş hakkında 2 tahminim var, ya oyun yetkilileri veya bugdan para stoklamış kişi. Bu her kimse günlük +1000 won yang satıyor. Çok büyük para vurgunu yaptılar şimdiye kadar nedense oyun yetkilileri kimse bunun önüne geçmedi demekki bunların bi ilgisi var işin içinde.

Edit : Midyatlı temiz.
    Bu KONUNUN SONUNA KADAR PEŞİNDEYİM KONUYU GÜNCEL TUTALIM !

Post was edited 1 time, last by “Zynix” ().

Show Spoiler
    Senin o göz yumduğun adamlardan EP , ITEM , YANG alan şahıs neredeyse kesin engellendiği için oyunu bırakıyor ve yang v.b. bir şey almıyor. @Zynix

Sayın modum , burada ki laf bana mı anlayamadım tam olarak ? neye göz yumacağım benim yazım gayet anlaşılır biçimde aslında hatta üye ismi de verdim galiba bir yanlış anlaşılma oldu.Bunlardan hepimiz zarar görüyoruz piyasanın hali ortada ben göz yumacak makamda değilim.Kimse burada site sahibi değil ki fikirlerimizi yazıyoruz bunun çözümünü site sahipleri yapmalı , ama neden yapsın belki de işlerine geliyordur bir şey diyemem.Onun dışında stokları banlaması gerekende TR yönetimi ve gameforgenin bu kredi kartı olayına el atması bunun dışında bizler ne yapabiliriz ki ? varsa bir şey yapalım ama yapacak bir şey olduğunu düşünmüyorum bunu belirttim.