Announcement M2BOB HATA ÇÖZÜMLERİ VE BİLDİRİMLERİ [TR]

M2BOB HATA ÇÖZÜMLERİ VE BİLDİRİMLERİ [TR]

Merhaba burada M2Bob ile ilgili bir sorununuz varsa ne yapacağınız hakkında bilgi bulabilirsiniz.

1. Eğer bir sorun yaşıyorsanız forumu kontrol edin başka birisininde böyle bir sorun olup olmadığına bakın.
      2. Virüs programlarını devre dışı bırakın veya güvenlik duvarını devre dışı bırakarak tekrar deneyin. ÖRNEK VİDEO
      3. Metin2 ve M2bob'u Güncelleyin.
      4. Güncelleme sırasında sorun yaşıyorsanız VPN kullanarak güncelleme yapmayı deneyin.
      5. FAQ konusunu okuyun. Belki orada yararlı bilgiler bulabilirsiniz:FAQ / TIKLA
      6. Eğer Özel Sunucularda sorun yaşıyorsanız, Özel Sunucunun forumdaki konusunu okuyun. Bu konu Özel Sunucular için değildir.
      7. Metin2 silin ve M2bob' u yeni bir klasör içerisinde olacak şekilde son sürümü tekrar indirin yada içerisine M2bob - Patcher.exe dosyasını atıp çalıştırın.
      8. Oyun içerisinde gördüğünüz M2Bob hatalarını buradan bildirebilirsiniz.
      9. Yukarıdakiler işe yaramadıysa ve sorununu çözümünü bulamadıysan buradan örnekte bulunduğu gibi bir mesaj yazın yardımcı olalım :)

Örnek
      Show Spoiler

METIN2 TR

M2bob Sürümü : 9.16.4

M2bob Kullanıcı Adı : Zynix

İşletim Sistemi : Windows10 X64

Ekran Fotoğrafı veya Video( Hatayı Gösteren Ekran Görüntüsünü Lütfen hizliresim üzerinden yollamayın ) : i.imgyukle.com/2019/06/26/kGQ3Gp.png

Hatayı nasıl yaşadınız : M2bob.exe dosyasından programı çalıştırmak istediğimde bu şekilde bir hata alıyorum. Yukarıdaki tüm maddeleri denedim ama sorunum devam ediyor.

Bu hatayı bir süre önce yaşıyor muydunuz ( eğer önceden çalışıyordu ise ) : Son gelen M2bob güncellemesinden sonra bu hatayı almaya başladım. Bu zamana kadar böyle bir sorun yaşamıyordum.

Post was edited 3 times, last by “Zynix” ().

merhaba m2bob'da bir problem var. eski sürümlerini dahi denedim lakin patchı kurduktan sonra m2bob.exe'ye giriş yapıyorum karşıma çıkan yerlerde m2bob hesabı ve şifremi, p-sunucuda oynayacağım için de p-sunucu metin2.bin'ini seçip devama tıklıyorum fakat m2bob kendini tümden kapatıyor. (oyun ekranı dahi gelmiyor ve alttaki m2bob yani bu saat yazan yerin yanında m2bob'un çalıştığını gösteren yerdeki m2bob logosu yok oluyor.)
      TR'de de oynamak için normal metin2client.bin'ini de seçiyorum orada da açmıyor. sorun çift taraflı yani.

Virüs Programlarını kapattım. Defenderi ve Duvarı da kapattım.

M2BOB Güncel versiyonunda.

Sadece P-Serverlarda açılmama değil TR'de dahi açılmıyor.

@Zynix yardımcı olursan çok sevinirim.

M2BOB Ağına da izin verdim.

Windows 10 pro sürümündeyim 1909 m2bob hesap adı valaitra. yardımınız için teşekkürler.

Post was edited 1 time, last by “valaitra” ().

valaitra wrote:

merhaba m2bob'da bir problem var. eski sürümlerini dahi denedim lakin patchı kurduktan sonra m2bob.exe'ye giriş yapıyorum karşıma çıkan yerlerde m2bob hesabı ve şifremi, p-sunucuda oynayacağım için de p-sunucu metin2.bin'ini seçip devama tıklıyorum fakat m2bob kendini tümden kapatıyor. (oyun ekranı dahi gelmiyor ve alttaki m2bob yani bu saat yazan yerin yanında m2bob'un çalıştığını gösteren yerdeki m2bob logosu yok oluyor.)
      TR'de de oynamak için normal metin2client.bin'ini de seçiyorum orada da açmıyor. sorun çift taraflı yani.

Virüs Programlarını kapattım. Defenderi ve Duvarı da kapattım.

M2BOB Güncel versiyonunda.

Sadece P-Serverlarda açılmama değil TR'de dahi açılmıyor.

@Zynix yardımcı olursan çok sevinirim.

M2BOB Ağına da izin verdim.

Windows 10 pro sürümündeyim 1909 m2bob hesap adı valaitra. yardımınız için teşekkürler.

aynı sorun bende de var. lütfen çözümü bulun
      METIN2 TR
      M2bob Sürümü : 10.1.6
      M2bob Kullanıcı Adı : MATOO21
      Ekran Fotoğrafı veya Video:
      Hatayı nasıl yaşadınız : M2bob dosyasını çalıştırıp oyuna girmek istediğimde karakter ekranı geliyor fakat 2-3 saniye sonra client kapanıp tekrar açılıyor. bu yaklaşık 45-50 defa üst üste oldu saatlerdir çözemedim lütfen yardım edin.
      Bu hatayı bir süre önce yaşıyor muydunuz: Sabah saatlerinde sıkıntı yoktu fakat akşama doğru oyuna tekrar girmeye çalıştığımda bu hatayla karşılaştım

matojee wrote:

METIN2 TR
      Hatayı nasıl yaşadınız : M2bob dosyasını çalıştırıp oyuna girmek istediğimde karakter ekranı geliyor fakat 2-3 saniye sonra client kapanıp tekrar açılıyor. bu yaklaşık 45-50 defa üst üste oldu saatlerdir çözemedim lütfen yardım edin.
      Bu hatayı bir süre önce yaşıyor muydunuz: Sabah saatlerinde sıkıntı yoktu fakat akşama doğru oyuna tekrar girmeye çalıştığımda bu hatayla karşılaştım

Aynı sorunu ben de yaşamaktayım.

M2bob Sürümü : 10.1.7
      M2bob Kullanıcı Adı : leblebiciamca
      İşletim Sistemi : Windows10 X32
      Hatayı nasıl yaşadınız : İlk kez m2bob kullanmaya başladığım andan itibaren bu sorun mevcut.

matojee wrote:

METIN2 TR

Video da sağda hesap adın ve karakter adın gözüküyor ban yiyebilirsin haberin olsun. Oyun ve m2bob güncel olduğundan emin olun.
      METIN2 PVP Server: SparkyMt2

M2BOB Sürümü : 10.1.7

M2BOB Kullanıcı Adı : eqedoqan

İşletim Sistemi : Windows 10 X64

Bot gayet güzel çalışıyor fakat 5 dakikada 1 hesapları oyundan atıyor bazen atmadığı oluyor ama genelde atıyor biri açılıyor biri kapanıyor gibi söyleyeyim başka pvplerde de oynadım aynı sorun mevcut. Yardımcı olabilir misin?
      METIN2 PVP Server Olivamt2

M2bob Sürümü : 10.1.9

M2bob Kullanıcı Adı : adamharbijon

Hatayı nasıl yaşadınız : M2bob u çalıştırmak istediğimde öncelikle pvp server da oynamak istiyorum diyip pvp server dosyasının içerisindeki client.bin dosyasını seçtim ardından tamam diyip devam ettim fakat daha sonra oyunu açıp m2bob programı kendisini kapattı. Daha sonra m2bob programını silip tekrar yükledim ve bu sefer gene aynı şekilde pvp serverda oynamak istiyorum üzerinden bu sefer oyunu açtığım uygulamayı seçerek devam ettim. Bu seferde görmüş olduğunuz hatayı alıyorum program açık kalıyor fakat oyun hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim.
      Images
      • Adsız11.png

438.28 kB, 609×470, viewed 86 times
      Bu hatanın sebebi 2 den fazla PC de m2bob açıldığı için olur, bir süre sonra tekrar giriş yapabilirsiniz. Eğer tek PC kullandığınız halde bu hatayı alıyorsanız şifrenizi değiştirip modem ve PC ye restart çekip tekrar deneyin.