Announcement M2BOB HATA ÇÖZÜMLERİ VE BİLDİRİMLERİ [TR]

Metin2 PVP Server: HiraMt2

M2Bob sürümü: 10.2.6

M2Bob kullanıcı adı: cdglelouch

İşletim sistemi: Windows 10 Pro x64

Ekran Görüntüsü: i.imgyukle.com/2020/06/20/CNU45Y.png (üstteki hatada tamama basınca alttaki çıkıyor ve tekrar tamama basınca kapanıyor.)

Uygulamaya bugün kayıt oldum daha önce kullanmamıştım güncel sürümü indirdim 2 3 kez tekrar silip kurdum ne yaparsam yapayım patcherı açınca bu hatayı veriyor. Belki satın almadığım için diye düşünüp premium aldım sonuç aynı. Aynı hatayla karşılaşanlara sadece antivirüsü güvenlik duvarını kapatın denmiş güvenlik duvarımın her şeyi kapalı antivirüs programı yok. Kurulan dosyanın içerisindeki M2Bob.exe ye girince bi ekran çıkıyor ordan server uygulamasını seçiyorum kullanıcı adı şifremi giriyorum devama veya M2Bob üyeliğine giriş yap'a tıklayınca internet tarayıcısında m2bob.net'e yönlendiriyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Post was edited 2 times, last by “.FANKI” ().

Show Spoiler

paxpenguina wrote:

Ekran Görüntüsü: i.imgyukle.com/2020/06/20/CNU45Y.png (üstteki hatada tamama basınca alttaki çıkıyor ve tekrar tamama basınca kapanıyor.)

Uygulamaya bugün kayıt oldum daha önce kullanmamıştım güncel sürümü indirdim 2 3 kez tekrar silip kurdum ne yaparsam yapayım patcherı açınca bu hatayı veriyor. Belki satın almadığım için diye düşünüp premium aldım sonuç aynı. Aynı hatayla karşılaşanlara sadece antivirüsü güvenlik duvarını kapatın denmiş güvenlik duvarımın her şeyi kapalı antivirüs programı yok. Kurulan dosyanın içerisindeki M2Bob.exe ye girince bi ekran çıkıyor ordan server uygulamasını seçiyorum kullanıcı adı şifremi giriyorum devama veya M2Bob üyeliğine giriş yap'a tıklayınca internet tarayıcısında m2bob.net'e yönlendiriyor. Yardımcı olursanız sevinirim

DNS ayarlarınızı değiştirip tekrar deneyin eğer patcher hala çalışmazsa
      M2Bob's Full Archive buradan en son sürümü indirebilirsiniz.

.FANKI wrote:

Show Spoiler

paxpenguina wrote:

DNS ayarlarınızı değiştirip tekrar deneyin eğer patcher hala çalışmazsa
      M2Bob's Full Archive buradan en son sürümü indirebilirsiniz.

dns ayarlarını değiştirmek işe yaramadı. en son sürüm dediğiniz 10.2.6 ise onu 3 4 kez tekrar yükledim zaten. bu arada siteye telefondan normal bi şekilde girebiliyorum ama bilgisayardan sadece tarayıcının vpni ile girebiliyorum. önerebileceğiniz dns sunucusu var mı?
      C:\Windows\System32\drivers\etc girin içerisinde hosts dosyası olacaktır.

Show Spoiler

Source Code

1. ​# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
      2. #
      3. # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
      4. #
      5. # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
      6. # entry should be kept on an individual line. The IP address should
      7. # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
      8. # The IP address and the host name should be separated by at least one
      9. # space.
      10. #
      11. # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
      12. # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
      13. #
      14. # For example:
      15. #
      16. # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
      17. # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
      18. # localhost name resolution is handled within DNS itself.
      19. # 127.0.0.1 localhost
      20. # ::1 localhost

içindekileri bu şekilde değiştirip kaydedin.

.FANKI wrote:

C:\Windows\System32\drivers\etc girin içerisinde hosts dosyası olacaktır.

Show Spoiler

Source Code

1. ​# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
      2. #
      3. # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
      4. #
      5. # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
      6. # entry should be kept on an individual line. The IP address should
      7. # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
      8. # The IP address and the host name should be separated by at least one
      9. # space.
      10. #
      11. # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
      12. # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
      13. #
      14. # For example:
      15. #
      16. # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
      17. # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
      18. # localhost name resolution is handled within DNS itself.
      19. # 127.0.0.1 localhost
      20. # ::1 localhost

içindekileri bu şekilde değiştirip kaydedin.

o dosyanın içinde burda yazdığınız gibi açıklama şeklinde yazılar vs. yok. sadece ıp adresleri yazıyor yanında da site adresleri yazıyor baktığım yanlış dosya olabilir mi
      METIN2 TR

M2bob Sürümü : 10.2.6

M2bob Kullanıcı Adı : cemecer - cemecer2

İşletim Sistemi : Windows10 X64

Ekran Fotoğrafı veya Video : i.imgyukle.com/2020/06/21/COLIg6.png

Hatayı nasıl yaşadınız : Quick start ile hesapları oyuna sokunca bu hatayı veriyor. Hesaplar giriş yapıyor. Karaktere giriyor. Bot penceresi açılmıyor. Hesaplar çalışmıyor ve giriş yapmamış gibi gözüküyor. Normal olarak oyuna sokunca giriş yapıyor ve bot ekranı geliyor. Çalışıyor.

Bu hatayı bir süre önce yaşıyor muydunuz ( eğer önceden çalışıyordu ise ) : Vmware yükledikten ve patcher ı çalıştırdıktan sonra bu hatayı almaya başladım. Vmware i sildim. Sorun düzelmeyince bilgisayara temiz format attım. Metin2 ve bob kurulumunu temiz olarak en baştan yaptım ama düzeltemedim. Ayrıca normalde 18e kadar rahat çalıştırabilen bilgisayarım 1 clientte bile bazen out of system resources hatası veriyor.

bu arada cemecer2 bob hesabım 7 saat askıya alındı formattan ötürü. bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim

Post was edited 1 time, last by “levaid” ().

.FANKI wrote:

Hesabının banını kaldırdım ama problemin ram kaynaklı gözüküyor bir memtest yapar mısın ramlerinde bir problem olabilir.

Modum memtest86 yaptım. Herhangi bir hata bulunmadı. https://i.imgyukle.com/2020/06/21/COXasj.png

edit:
      Hocam sanirim problem ayni maile cok fazla hesap bagli olmasi. Hatayi gormezden gelip bekleyince clientler restart atip calismaya başlıyor. Ama neden sadece Quick start yapınca hata veriyor anlayamadim doğrusu

Post was edited 1 time, last by “levaid” ().

levaid wrote:

METIN2 TR

M2bob Sürümü : 10.2.6

M2bob Kullanıcı Adı : cemecer - cemecer2

İşletim Sistemi : Windows10 X64

Ekran Fotoğrafı veya Video : i.imgyukle.com/2020/06/21/COLIg6.png

Hatayı nasıl yaşadınız : Quick start ile hesapları oyuna sokunca bu hatayı veriyor. Hesaplar giriş yapıyor. Karaktere giriyor. Bot penceresi açılmıyor. Hesaplar çalışmıyor ve giriş yapmamış gibi gözüküyor. Normal olarak oyuna sokunca giriş yapıyor ve bot ekranı geliyor. Çalışıyor.

Bu hatayı bir süre önce yaşıyor muydunuz ( eğer önceden çalışıyordu ise ) : Vmware yükledikten ve patcher ı çalıştırdıktan sonra bu hatayı almaya başladım. Vmware i sildim. Sorun düzelmeyince bilgisayara temiz format attım. Metin2 ve bob kurulumunu temiz olarak en baştan yaptım ama düzeltemedim. Ayrıca normalde 18e kadar rahat çalıştırabilen bilgisayarım 1 clientte bile bazen out of system resources hatası veriyor.

bu arada cemecer2 bob hesabım 7 saat askıya alındı formattan ötürü. bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim

bu hatanın aynısını dün gece yaşamaya başladım bir çözümü varmıdır?
      METIN2 TRM2bob Sürümü : 10.3.3M2bob
      Kullanıcı Adı : Necoli12
      Sistemi : Windows7 X64Ekran

Hata : M2Bob Patcheri kurulum için açtığımda Start M2 bob butununa tıklıyorum ve M2bobPatcher Vers.11
      Uygulanızda işlenmemiş özel durum oluştu. Hatası alıyorum.

Ayrıntılarda ise bunlar yazıyor,
      u iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
      hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

************** Özel Durum Metni **************
      System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor
      konum: System.Diagnostics.Process.StartWithShellExecuteEx(ProcessStartInfo startInfo)
      konum: System.Diagnostics.Process.Start(ProcessStartInfo startInfo)
      konum: M2BobPatcher.PatcherMainWindow.starter_Click(Object sender, EventArgs e)
      konum: System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
      konum: System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
      konum: System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
      konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
      konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
      konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
      mscorlib
      Derleme Sürümü: 4.0.0.0
      Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
      ----------------------------------------
      M2Bob - Patcher
      Derleme Sürümü: 1.0.0.0
      Win32 Sürümü: 2.2.1.3
      CodeBase: file:///C:/Users/EXPRO/Desktop/M2Bob - Patcher.exe
      System
      Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
      System.Windows.Forms
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
      System.Drawing
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
      System.Windows.Forms.resources
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
      mscorlib.resources
      Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
      CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll

************** JIT Hata Ayıklama **************
      JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
      bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
      system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
      Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
      olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
      <system.windows.forms jitDebugging="true" />
      </configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
      bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
      JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

Farklı Framework sürümlerin de denedim fakat sonuç alamadım.