Pserverların kapatılması ve yayıncılara telif

Pserverların kapatılması ve yayıncılara telif

Arkadaşlar sonuçta bizleri ilgilendiren bir konu olduğunu düşünüyorum şuanki yapılanların.Dün rubinum pserverı gameforce tarafından kapatıldı.Biliyorsunuz geçen haftada pserver yayını yapan yayıncıların kanalları kapatıldı.Dün coma forumda paylaştı ve pserver sahiplerinin büyük cezalar alacağını rubinumum bir başlangıç olduğunu söylüyor.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sonu bizi bulur mu?
      Metin2 Tüm yayın hakları GAMEFORGE ait olduğunu Coma yayında birçok kez dile getirdi.Şuanda tüm telif yiyenler ağlıyor kardeşim sen TR de büyüyüp izlenip kitle kazanıp pvpye geçersen ve bunların olucagınıda farkındalardı işte insanoğlu tatmin olmuyor 100k abonesi var adamın süper izlenmeleri ama pvpden alıcağı 1000 2000tl videoluk ücret daha cazip gelmiş galiba hadi oynayın bakalım P SUNUCULARINIZI :D

Kimse zeki ya da her şeyi bilerek doğmaz.

没有生而知之者。

Yıllarca attılar oyunu düşünüyorlar sözde madem oyunu düşünüyorsun neden pvpye geçiyorsun diye sorarlar adama :D :D iyi oldu hepsine yok 3 senelik emek yok 4 senelik emek ulan coma yayınlarda topladığı paraları TR yayıncılarına dağıtıyordu aç gözlü herifler adam daha ne yapsın oyunun sahibi sanki oyun içi reklamınızı bile yapıyordu siz kimsiniz partnerlik alcaksınız Metin2TR sayesinde bir yerlere geldiler.

Kimse zeki ya da her şeyi bilerek doğmaz.

没有生而知之者。

komutanlogar wrote:

ya kardeş sende herşeyde pimpirikliisn yok bot kapancak yo kbotun sonu bi sal allasen senelerdir bu tavır içerisindesin yok metin2ye üyelik alımında tel no gelicek yeter da kardeşim üretimine bak sen bu işlere kafa yorma

Ben bot kapanacak vs. demiyorum şuan yazdıklarımı iyi oku.Bu bizi ilgilendiren bir konu.Geçen söylediklerim ise ileride olabilecek alternatifler.Bir iş yapıyorsak artılarını eksilerini ileride doğabilecek sorunları tartışmak ve bunlara karşı bir çözüm yolu bulmak doğal hakkımız.Ha sen demekki yaptığın işi basite alıyor üç beş çar kurup piyasayı indiren tiplerdensen bilemem.Benim bu konuyu açma amacım bu teliflerin bize ve metin2'e ne gibi yararı veya zararı olur bunu tartışmak.Hepimizinde bildiği bir gerçek var şuan piyasa ölü.Bakalım bu telifler piyasayı arttıracak mı m2bobu kullanımını arttıracak mı...
      @Psychosis yeri geldiğinde 200 client üretim yapıyorum reel hayatımdada çok şükür güzel bir mesleğim var senin gibi bota bel bağlayan tiplerden değilim yani :) her muhabbetde aynısını yapıyorsun kapanırsa kapanır buna buradaki şahıslarmı müdahale edecek telif attıktan sonra kralı gelse bir halt yiyemez bunları senin idrak etmen lazım algılama kabiliyetin yoksa benden öğrenmiş oldun.
      Sana benden abi tavsiyesi bota bel bağlama hiç bir zaman ne zaman ne olacağı belli olmaz reel hayatında başarılar dilerim bu saatden sonra
      Konu uygundur kalabilir tartışma noktasına getirilmediği sürece sorun yok birbirinize karşı saygılı olmanız daha iyi olacaktır kullanıcılar tartışmaları okumak zorunda değildir konu açıldığı için teşekkürler. Son olarak söz dinleyip mobil ödemeyide kapatırlarsa oyunun geleceği daha iyi olacaktır

komutanlogar wrote:

@Psychosis yeri geldiğinde 200 client üretim yapıyorum reel hayatımdada çok şükür güzel bir mesleğim var senin gibi bota bel bağlayan tiplerden değilim yani :) her muhabbetde aynısını yapıyorsun kapanırsa kapanır buna buradaki şahıslarmı müdahale edecek telif attıktan sonra kralı gelse bir halt yiyemez bunları senin idrak etmen lazım algılama kabiliyetin yoksa benden öğrenmiş oldun.
      Sana benden abi tavsiyesi bota bel bağlama hiç bir zaman ne zaman ne olacağı belli olmaz reel hayatında başarılar dilerim bu saatden sonra

daha uygun hitap lütfen

komutanlogar wrote:

daha uygun hitap lütfen

komutanlogar wrote:

Senin kaç client açtığını ve ne iş yaptığını sormadım.Ama burada benim real hayatımla ilgilendiğini görüyorum.Öğrenmek istiyorsan söyleyeyim aöfte ybs son sınıfım ve 9-5'te işim var.23 yaşındayım.İşten sonraki vakitimi 8pc ile farm yaptığım m2bob'a ayırıyorum.Daha detaylı profilimi istiyorsan instagram hesabımı verebilirim.Neyse daha fazla yazmazsan iyi olur konunun senin düşündüğün gibi olmadığını arkadaşlarım ve kızılpence idrak etmiş.İyi günler.
      Niye boş tartısma yaratıyorsunuz adam konu acmıs normal olarak konusalım.

PVP felan hikaye metin2 de oyuncu kalmadı oyunda çeşitli acıklar cıktı bu acıkları bazı kısıler harıc haberınız olmadan kapattılar daha sonra mobil ödeme dedıgımız lanet bu acıklardan farkı yok oyun dipsiz bir kuyuya gidiyor oradan oyuncu çekme çabalarındalar ama başaracaklarını sanmıyorum..

Bütün serverları kapatıp 2 sv yapsalar 9 ch li vea 12 ch li anca dolacak oyun.
      Bence özel sunucuları kapattıklarında oyuncuların isteyerek yada zorunlu olarak geri döneceğini düşünüyorlar.

Bu kapatılma ve telif sorunlarından önce çözmesi gereken konuyu hala çözmediler.
      Yasa dışı yollarla EP alıp hesabın satılması yada Nesne market üzerinden eşya satılması. ( SONU %100 BAN )

Buradan ucuza bir şeyler alıp oyuna devam edebileceğini düşünen akıllı oyuncularımız hesapları kapandığı zaman yönetime küfür edip oyunu bırakıyor :)
      Bakın burada sadece tek tarafın kusuru yok. Oyun yönetimi hala bu içeriklerin elde edilmesini engellenmesi için gerekli işlemleri gerçekleştiremedi.
      Hesabı engellenenlerin neredeyse hepsi bu riskin farkında olduğu halde önemsemeyen oyuncular. Bu sorunlar ciddi bir oyuncu kaybına yol açıyor.

Oyun görevlisi arkadaşlarımız oyun içerisinde yeterli denetimi yapmıyor. En basitinden bu SPAM botları bile insanların canını ciddi derecede sıkıyor.
      1 PRIVATE SOCKS5 PROXY - 7 TL
      HER HAFTA OTOMATİK OLARAK IP DEĞİŞİR - BİR KERE AYARLAMANIZ YETERLİ

Zynix wrote:

Bence özel sunucuları kapattıklarında oyuncuların isteyerek yada zorunlu olarak geri döneceğini düşünüyorlar.

Bu kapatılma ve telif sorunlarından önce çözmesi gereken konuyu hala çözmediler.
      Yasa dışı yollarla EP alıp hesabın satılması yada Nesne market üzerinden eşya satılması. ( SONU %100 BAN )

Buradan ucuza bir şeyler alıp oyuna devam edebileceğini düşünen akıllı oyuncularımız hesapları kapandığı zaman yönetime küfür edip oyunu bırakıyor :)
      Bakın burada sadece tek tarafın kusuru yok. Oyun yönetimi hala bu içeriklerin elde edilmesini engellenmesi için gerekli işlemleri gerçekleştiremedi.
      Hesabı engellenenlerin neredeyse hepsi bu riskin farkında olduğu halde önemsemeyen oyuncular. Bu sorunlar ciddi bir oyuncu kaybına yol açıyor.

Oyun görevlisi arkadaşlarımız oyun içerisinde yeterli denetimi yapmıyor. En basitinden bu SPAM botları bile insanların canını ciddi derecede sıkıyor.

Hocam yeri değil ama size ulaşmaya çalışıyorum mesaj ya da skype bakabilir misiniz
      Cok yakin birinden bilgi aldim karisik ortalik zaten belliydi bi seyler oldugu. Gercek mi bakip gorecegiz. Lakin posta kutusu sistemi buna bagli kapatildigi soyleniyor . "KIZILPENÇE MODUM VE DİĞER ARKADASLAR SANIRIM BİZİM ONAYSIZ MAİLLİ ÇARLARI PATLATAN ARKADAŞ BULUNDU" :)))

derindarbe acıklaması buradadır
      . https://board.tr.metin2.gameforge.com/index.php/Thread/586927-Korsan-sunucu-ve-yay%C4%B1nc%C4%B1lar%C4%B1na-inen-derindarbe/?postID=6909711&highlight=ural#post6909711

Post was edited 5 times, last by “Gozumuncicegi11” ().