Ek Hwid Özelliği

Ek Hwid Özelliği

Her cliente ayrı ipde verilse pvplerin çoğu hwid baktığı için tüm hesaplar birden ban yiyor.

Bobta Ayarların ortasında HWID CHANGER seçeneği çıkıyor ama yetersiz çünkü oradan değiştirildiğinde yine tüm clientler aynı değişmiş olan hwid ile giriş sağlıyor .
      Bunun yerine proxy gibi client1.exe açıldığında farklı client2.exe açıldığında farklı hwid ile açılsa mükemmel olur.
      Böylece 20 30 clientte açsan ayrı ip ve hwid olacağı için ancak tek tek ban yerler ?(

larcenciel wrote:

Rache wrote:

larcenciel wrote:

hwid changer gelirse bobta 1 günlük ban yemez miyiz ?
      BİLGİSAYARI DEĞİŞTİRMİCEK OYUNA GİRERKEN ÖYLE GÖSTERTİCEK GÜZEL KARDEŞİM

Güzel kardeşim m2bob pc değişikliğini hwid ile algılıyor. Değişirse m2bobdan da ban yeriz

Yemeyiz m2bobdan ban şuanda neden sürekli olarak gözükmediğini bilmiyorum ama genelde bazı pvplerde ban yediğinde ortaya çıkıyor
      tam burada prnt.sc/sm1pv3 "HW ID CHANGER" yazıyor tıkladığında soruyor evet diyorsun değişiyor ve bunu test ettim.
      Neden sürekli gözükmüyor orada bilemiyorum.

katliam362 wrote:

bobda nerde hwid değiştirme

Tam işaretlediğim yerde bazı pvplerde ban yenildiğinde ortaya çıkıyor gizli gizli takılıyo :D
      Aslında bu özellik bot için kullanılması bence zararlı sebebine gelecek olursak. Şuan *bilinen* sistem işleyişi şu yönde client(oyun istemcisi)-sunucu(sunucu yazılım istemcisi olan db yani database) arasındaki bir eşleşme ile auth ve db senkronize biçimde çalışıyor. Oyuna gelen güncellemeler ile ve eski server dosyalarını incelediğimde elde ettiğim bir mantık şeması şöyle işliyor.

Tabiki hali hazırda oyunda böyle işliyor anlamına gelmiyor , gel gelelim bizim hwid yani Harddisk serial numarası değiştirmenin ne gibi bir zararının olacağına, ip üzerinden ( ki proxy veya vekil başka yollar ile ipni çeşitlendirsen dahi) 1 adet mac (ethernet kartının serial numarası gibi düşünülebilir) adresi üzerinden 5 farklı hwid ile giriş yaptığını düşünelim. Sistem bunu auth dosyasında işlerken bir anda tek ip tek mac adresi 5 hwid girişi olarak süzecek ve sisteme bir illegalite olarak atayacaktır. Diyeceksindir ee bunun ne zararı var ki ? Asıl sorun db kısmında işlerken ortaya çıkacaktır. Birçok pvp ve gameforge db olarak farklı sürümler ve farklı alt yapılar kullanmaktadır. Gameforge şirketinin kullandığı db alt yapısı ile eşleşmeler süzülüp belirli aralıklarla sistemsel olarak incelenmeye alınır. Bu dediğin sistemi basit türk pvplerinde kullansan yöneticileri anlamaz fakat artık alman ve romanya pvplerinde bile bu hwid ile mücadeleye girişmiş durumdalar. Bota bu özelliğin gelmesi ve botta bunu kullanan kişiler için daha hızlı bir biçimde tespit edilmesine sebep olacaktır. Tavsiyem 1 pc ve 1 ip üzerinden 24 clienti geçmemen yönündedir. Çünkü sistem hem yüzeysel analiz hem de derinlemesine bir süzme işlemi yapar , kullanıcı ve bot arasındaki fark tamda bu noktalarda çıkmaktadır. Nacizane fikrimdir. Bu net böyledir demiyorum. :)

​query: SELECT hwid FROM account.yasaklimac where hwid='00:FF:90:CD:50:55'

Bu örnekte bir Türk PVP'sinde hwid ban şeklini görüyorsunuz. Serial olarak şifrelenmiş biçimde banlıyor. Benim tahminim game forge serial değilde daha çok harddisklerin " {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000" örneğindeki gibi sürücü anahtarından itibaren oluşan iz düşümleri üzerinden ulaşıp bir engelleme yapıyor. Çünkü cheat blocker genelde hdd veya sdd yoran bir yapıya sahip. %1 veya %3 lük bir oynamalar ile dinleme dediğimiz yöntemle uzantıdaki verileri ve hookları inceliyor olabilir.

Post was edited 1 time, last by “Jakoben” ().

larcenciel wrote:

Rache wrote:

larcenciel wrote:

hwid changer gelirse bobta 1 günlük ban yemez miyiz ?
      BİLGİSAYARI DEĞİŞTİRMİCEK OYUNA GİRERKEN ÖYLE GÖSTERTİCEK GÜZEL KARDEŞİM

Güzel kardeşim m2bob pc değişikliğini hwid ile algılıyor. Değişirse m2bobdan da ban yeriz

olm sen salakmısın bob bilgisayarın hiwidini değiştirmicek sadece oyuna girerken her girişte random hiwidle giriyormussun gibi oyuna öyle gösterecek yazılımdan zerre anladığın yok gelmiş burda laf yapıyorsun bizde biliyoruz hiwidden lisans oluşturduğunu bobun
      @Jakoben yanlış düşünüyorsun rubinum kapanmadan önce ben bu dediğimi manuel olarak yapıyordum , yapmadığım pcde hesaplar 12li 12li ban yerken uyguladıgım bilgisayarda tek tek ban yiyorlardı ama manuel olarak yaptığım için oto logini kapalı tutmak zorunda kalıyordum.

Ha bazı pvpler hwid bakar diğeri aynı zamanda başka bir seri no daha kontrol eder, ama zaten o pvpnin neyi kontrol ettiğini pack dosyasını açtığında bilgili insanlar anlıyor neyi çektiğini ve buna bağlı olarak yeterli kullanıcı varsa onun içinde güncelleme olabilir:D

Maxx wrote:

@Jakoben yanlış düşünüyorsun rubinum kapanmadan önce ben bu dediğimi manuel olarak yapıyordum , yapmadığım pcde hesaplar 12li 12li ban yerken uyguladıgım bilgisayarda tek tek ban yiyorlardı ama manuel olarak yaptığım için oto logini kapalı tutmak zorunda kalıyordum.

Ha bazı pvpler hwid bakar diğeri aynı zamanda başka bir seri no daha kontrol eder, ama zaten o pvpnin neyi kontrol ettiğini pack dosyasını açtığında bilgili insanlar anlıyor neyi çektiğini ve buna bağlı olarak yeterli kullanıcı varsa onun içinde güncelleme olabilir:D

Yalnız hocam Rubinum bir private server ben G-FORGE için yazmıştım yazdıklarımı fark ettiysen. Tabiki pvpler için farklı çözümlerde mevcut tavsiyem pc forumlarında araştırmanız. Ama bota genel olarak bunu eklemek test etmek ve optime çalıştırmak yerine daha büyük sorunlarımız var onlara yönelip developperların bu isteklerimizi bir an önce yapmasını dikkatlarini dağıtmamak adına kendimiz halletmeliyiz.
      @Jakoben GF için söylemedim zaten ben Offical serverde farklı ipler üzerinden girmiş çarların aynı anda banlanmasına en azından ben şahit olmadım.
      Hwid değiştirirsen mac id'den görür dersen onunda değiştirilmesi mümkün.
      Ayrıca sistemin sürekli hwid mac vs bilgisini değiştirmesinide söylemedim her girişte farklı veriler pek hoş olmaz.
      Her client için ayrı veriler olabilir .
      client1.exe açıldığında , 44215446124-12-412-4-12-4 client2.exe için 21451825612512-5 gibi her client farklı bilgisayardan girilmiş gibi gösterebilmek için neleri kontrol ediyorsa bunun tamamını zaten biz manuel olarak farklı programlar ile değiştirilebilmesini sağlıyabiliyoruz fakat bunu yapabilmek için oto logini kullanmamak çarları manuel oyuna sokmak şart.

Onuda geçtim , şuanda HWID CHANGER olarak bobtaki bölümün clientlere göre düzenlenmesi bile şuanda yeterli olabilir.
      hwid üzerinden banladıkları için 24 client 24 ip dahi olsa bir işe yaramıyor :D
      Bu konuda çok talep var lakin ne şekilde tasarlanıp yapılacağına geliştiricinin düşünüp karar vermesi gerekiyor client açıldığında oto hwid atama iş görecektir buda malum 1 2 pvp server için yeterli önlem olacaktır değerlendirilecek bu konu :)
      Konu p server üzerinden ilerliyor konuyu gf ye bağlamayın